Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Caterpillar z szansą na wyhamowanie spadków

Skomentuj artykuł
Źródło: www.cat.com

W dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przyjrzymy się podmiotom notowanym na NASDAQ, oraz NYSE. Analityk SII Janusz Grabowski podjął się analizy spółek tj. Cisco Systems Inc., Caterpillar Inc., T-Mobile US Inc., Bristol-Myers Squibb Company, a także Broadcom Inc.

Cisco Systems – NASDAQ

W ciekawym miejscu znajduje się spółka Cisco Systems, której notowania w ostatnim czasie odbiły od średniej MA50, po czym wyrysowała się mocna świeca wzrostowa 16.03.2023. Jeśli byki będą kontynuować zwyżkę cenową, to oporem dla wzrostów jest poziom okolic 51,37 $. W przypadku wybicia górą można byłoby się spodziewać podejścia pod okolice kolejnego oporu czyli 52,55 $. Zastanowienie wprowadza jednak świeca z piątku w ubiegłym tygodniu, na którym pojawił się zwiększony wolumen, zaś sama świeca jest świecą doji, czyli typem świecy o bliskim otwarciu i zamknięciu. Może to świadczyć o podaży czyhającej w tej strefie. Wsparcia należy spodziewać się w okolicach 49,12 $. Na tą chwilę istnieją szanse na dalsze wzrosty w przypadku utrzymania się sentymentu na szerokim rynku.

 

Cisco Systems – analiza wykresu, interwał dzienny

Cisco Systems – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie