Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – PKN Orlen w rejonie istotnego wsparcia długoterminowego

Skomentuj artykuł
Źródło: www.orlen.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym Unimot, PKN Orlen, Serinus oraz MOL.

Unimot

Od dołka z listopada 2018 r. Unimot wszedł na ścieżkę wzrostową i kolejne tygodnie przynoszą coraz wyższe wyceny. Notowania przez 2 lata męczyły się z przebiciem powyżej 53.5 zł, jednak ostatecznie poziom ten stał się wsparciem. W ostatnich tygodniach kurs ustanowił nowe ATH przy 115.8 zł, skąd rozpoczął korektę. Jak na razie najbliższy poziom wsparcia, utworzony z wcześniejszego oporu na poziomie 96 zł, zadziałał skutecznie. Trwająca obecnie korekta wygląda na „zdrową”, tj. nie powinna zagrozić głównemu trendowi. Jeśli próba utworzenia nowej fali wzrostowej się powiedzie, to wycena ponownie ruszy w kierunku jedynego oporu przy ATH, czyli 116 zł. Sytuacja na walorze pogorszy się dopiero po utracie wsparcia na 96 zł. Nie spowoduje to co prawda przełamania długoterminowego trendu, jednak będzie sygnałem ostrzegawczym przed możliwością rozwinięcia przeceny. W takim przypadku kolejne wsparcia są na 75 zł oraz 53.5 zł.

 

Unimot – analiza wykresu, interwał dzienny

Unimot – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Unimot – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Unimot – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie