Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Wielton z mocnym sygnałem

Skomentuj artykuł
Źródło: wielton.prowly.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Wielton, Pepco, KGHM, One More Level, a także Creepy Jar.

Wielton

Notowania spółki Wielton znajdują się w bardzo ciekawym miejscu Po ogłoszeniu szacunków spółki, co do wzrostu przychodów do ok 3,6 mld z 3,44 mld zł z szacowanych za 2022 roku oraz podniesieniu EBIDTA do ok 5,9 % z szacowanych 5,8 %, kurs wyrysował ładną świecę wzrostową, która zatrzymała się na oporze okolic 7,41 zł. Opór ten nie powinien stanowić istotnego poziomu w ciągu najbliższych dni, bowiem wiąże się on po prostu z lokalną korektą. Byki zatem możliwe, że będą chciały się podłączyć do zwyżki cenowej, gdzie celem może być strefa oporu w okolicach 8,48 zł. Gdyby kupującym udało się przebić tą barierę, to kolejnym celem może być domknięcie od dołu luki bessy, która utworzyła się w okolicach 24 lutego 2022, od poziomu ok 9 zł. Stronie popytowej może sprzyjać także oscylator MACD, który właśnie próbuje przeciąć się w formie sygnału uznawanego za sprzyjający popytowi. To wszystko sprawia, że wykres techniczny wygląda obiecująco. W negatywnym jednak przypadku należałoby brać pod uwagę wsparcie w okolicach 7,00 zł, a niżej na poziomie 6,30 zł.

 

Wielton – analiza wykresu, interwał dzienny

Wielton – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie