Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – banki pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.pekao.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym PKO BP, PEKAO, Santander Bank Polska SA oraz mBank.

PKO BP

Na wykresie tygodniowym widać, że na tej spółce, wzloty i upadki cały czas się przeplatają. Praktycznie od debiutu PKO porusza się w ruchu horyzontalnym, głównie w przedziale 21-47 zł. Zdarzały się oczywiście wyskoki poniżej i powyżej, jednak zazwyczaj nie trwały dłużej niż kilka miesięcy. Ostatnia fala wzrostowa, rozpoczęła się od skutecznej obrony wsparcia długoterminowego, w okolicy 21 zł. Na jej drodze były dwie istotne strefy przy 24 zł i 28 zł, które praktycznie z marszu zostały przebite. Trudności pojawiły się dopiero na poziomie 36 zł, czyli kolejnym oporze. Wzrosty się zatrzymały, a podaż doprowadziła do przeceny, tworząc początek fali spadkowej. W nieco krótszym ujęciu czasowym widać, że pod koniec stycznia br. doszło do przełamania linii trendu wzrostowego. Był to niewątpliwie przejaw słabości oraz sygnał ostrzegawczy przed rozwinięciem przeceny. Notowania walczą aktualnie na strefie wsparcia w rejonie 32-32.5 zł. Obrona tych poziomów cenowych umożliwi rozpoczęcie wzrostów i ponowny atak na opór przy 36 zł. Ewentualny kolejny jest na 41 zł. Natomiast wsparcia są teraz przy 29.5 zł i 27.5 zł.

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie