Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Toya z wybiciem trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
Źródło: toya.pl

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Toya, 11 Bit Studios, Kruk, Tim oraz Kęty.

TIM

Notowania spółki TIM mają za sobą trzy udane sesje. Kurs ulokował się nad MA200, a goniąca od dołu średnia MA50 ułożona jest tak, że niebawem mogłoby dojść do przecięcia się średnich. Stanowiłoby to tzw. „złoty krzyż”. Układ tych średnich opisujemy już od dłuższego czasu na wielu spółkach, bowiem trwająca hossa sprowadziła odległość tych średnich z powrotem do siebie. Również na notowaniach TIM. Pierwotnie układ klina zwyżkującego, który pojawił się na kursie mógł sugerować wybicie dołem, jednak tak się nie stało. Doszło do wybicia górą i tym samym przebicia ważnej strefy oporu 28,60 zł. Poziom ten będzie stanowił teraz wsparcie. Kolejne ulokowane jest na poziomie 24,65 zł. Wygląda na to, że byki chcą zagrać o wyższe poziomy cenowe. Po wybiciu oporu na poziomie 31,70 zł podczas wczorajszej sesji otworzyła się droga do spoglądania w kierunku 36,20 zł. Kurs spółki wygląda zatem bardzo optymistycznie w średnim terminie.

 

TIM – analiza wykresu, interwał dzienny

TIM – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu.

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie