Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Nvidia z pozytywnym sygnałem na MA50

Skomentuj artykuł
Źródło: nvidianews.nvidia.com

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku spółkom notowanym w USA na NYSE oraz NASDAQ. Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie, w którym są: Alibaba, Nvidia, Caterpillar, Visa oraz Cameco Corporation.

Alibaba - NYSE

W ciekawym miejscy znajdują się notowania spółki Alibaba. Kurs wybił z luką wzrostową średnią MA200, po czym skierował się ku oporowi na poziomie 108,70 $. Wspomniany opór został przebity górą, a kurs ulokował się ponad wspomnianym poziomem. Jednocześnie wybijając górą linię oporu trendu spadkowego. Obecnie oporem dla wzrostów może okazać się poziom 130 $, a przy jego przebiciu kolejny to 147,58 $. Na tą chwilę scenariusz techniczny wygląda optymistycznie, jednak należy brać pod uwagę także mocne odczyty oscylatorów, gdzie RSI wyszło spoza swojego kanału. Mocniejszego wsparcia należałoby zatem spodziewać się w okolicy 87,96 $. Niemniej jeśli nie pojawią się jakieś negatywne dane fundamentalne, to moglibyśmy spodziewać się powoli sygnałów odwrócenia trendu.

 

Alibaba – analiza wykresu, interwał dzienny

Alibaba – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie