Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy spółek górniczych pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.jsw.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży górniczej, w tym JSW, KGHM, Bumech oraz LW Bogdanka.

JSW

Na wykresie tygodniowym widać, że trwający od marca 2020 r. trend wzrostowy w ramach fioletowego kanału został zakończony pod koniec sierpnia br. Wybicie z kanału doprowadziło do kontynuacji przeceny, która zatrzymała się dopiero na wsparciu lokalnym w rejonach 33 zł. Następnie od 33 zł wyprowadzono falę wzrostową, doprowadzając niemalże do powrotu do kanału. Mimo wszystko rajd zatrzymał się na oporze przy 60 zł. Gdyby na obecnym poziomie doszło do zwrotu na południe, to w grę wejdzie formacja RGR, która na razie tylko straszy obóz byków. Górne knoty na ostatnich świeczkach tygodniowych sugerują jednak pewne problemy po stronie popytowej z wyjściem nad 60 zł.
Na interwale dziennym sytuacja przedstawia się nieco bardziej pozytywnie, ponieważ przełamany został kilkumiesięczny trend spadkowy. Jednak aby potwierdzić prawdziwość wybicia konieczne jest pokonanie wspominanego już oporu przy 60 zł. Jeśli się to powiedzie, to otwarta zostanie droga do 80 zł. W przypadku realizacji opisanego wcześniej RGR wsparcia można wyznaczyć przy 48 zł, 42 zł oraz 33 zł.

 

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie