Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Polimex bliski trwałej zmiany długoterminowego trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
Źródło: www.polimex-mostostal.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży budowlanej, w tym Budimex, Mirbud, Torpol oraz Polimex.

Budimex

Niezmiennie, od ponad 20 lat, spółka jest w trendzie wzrostowym. W każdym tak długim ruchu pojawiają się korekty i to samo dotyczy Budimex. Na wykresie tygodniowym można zauważyć kilka głębszych fal spadkowych, które doprowadzały do utraty wartości sięgających nawet 75%. Jednak mimo tak znaczących przecen tendencja wzrostowa nie została poważnie zagrożona. Od ustanowienia ATH przy 349 zł w styczniu 2021 r. i następnie formacji podwójnego szczytu w marcu 2021 r., na walorze rozpoczęły się spadki. W ich wyniku powstał trend spadkowy, który trwał do końca ub. miesiąca. Pod koniec listopada bykom udało się bowiem przełamać czerwoną linię trendu oraz przebić przez pierwszy opór przy 275 zł. Niedźwiedzie próbowały co prawda zepchnąć wycenę ponownie pod czerwoną linię, jednak obrona ze strony popytu okazała się skuteczna. Tym samym można przyjąć iż niemalże 2-letni negatywny sentyment został przełamany i Budimex ponownie obrał kierunek północny. Obecnie pierwszych trudności można oczekiwać przy 315 zł, a następnych dopiero przy ATH tj. okolicach 350 zł. W przypadku załamania obecnej tendencji strefy obronne można wyznaczyć na 275 zł, 220 zł oraz 200 zł.

 

Budimex – analiza wykresu, interwał dzienny

Budimex – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Budimex – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Budimex – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie