Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Eurocash, Pepco i Dino pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: grupadino.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek Eurocash, Pepco i Dino.

Eurocash

Eurocash w dłuższym horyzoncie czasowym porusza się wewnątrz kanału spadkowego przedstawionego na wykresie. Kanał ten powstał po nieudanej próbie ataku na ATH, w wyniku którego doszło do odbicia i przełamania panującego wówczas trendu wzrostowego. Od tego zdarzenia z lutego 2016 r. rynek zdominowały niedźwiedzie i spychają wycenę na coraz niższe poziomy. W ostatnich miesiącach, na interwale tygodniowym można zauważyć tworzenie się formacji chorągiewki, która także sprzyja bardziej panującej na rynku podaży. Niemniej jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia kwestii dalszego ruchu powinno dojść niebawem. Wybicie górą z tej formacji może spowodować zakończenie trwającego od 6 lat trendu spadkowego. Jednak aby do tego doszło konieczne jest pokonanie oporu na 12.5 zł, gdzie teraz krzyżują się: średnioterminowa strefa podażowa, górna krawędź chorągiewki oraz górna banda kanału spadkowego. Przełamanie tak mocnej strefy pozwoli pozytywnie myśleć o przyszłym ataku na kolejne opory przy 13,3 zł oraz 15.5 zł i tym samym rozwinięciu odbicia. Natomiast w przypadku przebicia dołem chorągiewki najbliższe wsparcia są na 11zł, 10zł oraz 8,5 zł.

 

Eurocash – analiza wykresu, interwał dzienny

Eurocash – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Eurocash – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Eurocash – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie