Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – BASF powyżej średniej MA200

Skomentuj artykuł
Źródło: www.basf.com

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku spółkom europejskim, w związku z bardzo mocnym odbiciem na indeksach Europy, w tym DAX oraz Euronext. Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował wykresy spółek: Adidas, BASF, Volkswagen, Danone oraz Airbus.

Adidas - DAX

Notowana na indeksie DAX spółka Adidas znajduje się w trendzie spadkowym. Wygląda jednak na to, że byki mają ochotę na wybicie wspomnianego trendu. Wraz z odbiciem szerokiego rynku, również na kursie Adidasa pojawił się wzmocniony wolumen. Notowania wybiły górą średnią MA50 i obecnie znajdują się bezpośrednio pod linią oporu trendu spadkowego. RSI bardzo dynamicznie doszło do górnego ograniczenia swojego kanału. Gdyby doszło do przebicia górą linii trendu spadkowego to kolejnego ograniczenia należałoby się spodziewać w okolicach 158,16 EUR. Zaś kolejny opór, znajduje się w strefie okolic 180 EUR – 183 EUR. Wsparcia natomiast należy oczekiwać w okolicach przebitej średniej MA50 oraz na rocznym minimum cenowym, czyli 93,22 EUR.

 

Adidas – analiza wykresu, interwał dzienny

Adidas – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie