Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy spółek biotechnologicznych pod lupą analityka.

Skomentuj artykuł
Źródło: www.mabion.eu

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży biotechnologicznej, w tym Selvita, Biomed Lublin, Mabion oraz Celon Pharma.

Selvita

Na wykresie tygodniowym widać, że od marca 2020 r. spółka weszła w fazę wzrostów, które wyhamowały dopiero na głównym oporze przebiegającym w rejonie 85 zł. Od tej strefy podażowej kilka razy wychodziły fale korekcyjne, jednak nie zagroziły one głównej tendencji zwyżkowej. Poziom 85 zł udało się sforsować bykom we wrześniu br., kiedy ustanowione zostało ATH na 89.9 zł. W ostatnim czasie niedźwiedzie próbują doprowadzić do jakiejś przeceny, ale cały ruch zatrzymał się na razie na zielonej linii trendu z interwału tygodniowego. Ponadto na wykresie dziennym z wspomnianą linią trendu krzyżuje się teraz poziom wsparcia przy 75 zł. O zmianie sentymentu będzie zatem można mówić, jeśli notowania zejdą poniżej 75 zł. Konsekwencją wyłamania trendu może być także dalsza przecena w kierunku długoterminowej strefy obronnej umiejscowionej w rejonie 65 zł. Natomiast odbicie od 75 zł w górę, może doprowadzić do kolejnego ataku na ATH, a w przypadku jego przebicia, walki o nowe historyczne maksima.

 

Selvita – analiza wykresu, interwał dzienny

Selvita – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Selvita – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Selvita – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie