Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Sunex z szansą na dalszy wzrost?

Skomentuj artykuł
© Studio Harmony - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Arctic Paper, PKO BP, TIM, Sunex oraz Unimot.

TIM

Bardzo ciekawie prezentują się notowania spółki TIM. Kurs znajdował się w trendzie spadkowym od listopada 2021. Jednak po fali mocniejszej wyprzedaży, gdy osiągnięty został poziom 21,40 zł, zaczęło się mocniejsze odbicie w formacji V, na której doszło do zwiększonego wolumenu. Taka formacja może zwiastować odwrócenie trendu, a dodatkowo średnie MA50 ładnie zawróciła ku górze. Na średniej pojawił się sygnał sprzyjający popytowi. Na tą chwilę kurs zbliżył się do istotnej strefy oporu, przed poziomem 28,60 zł. Gdyby doszło do wybicia wspomnianej strefy, to byki mogłyby spoglądać w kierunku kolejnego oporu jakim jest poziom 31,70 zł. Wcześniej jednak opór stanowić może średnia MA200. Warto zauważyć, że jeśli zwyżka cenowa będzie kontynuowana, to w dalszej perspektywie na notowaniach może dojść do przecięcia się średnich w formie „złotego krzyża”. Na tą chwilę jest to odległy scenariusz, jednak średnie zwróciły się do siebie. W średnim terminie notowania spółki wyglądają obiecująco natomiast w przypadku negatywnym należałoby brać pod uwagę wsparcia ostatniego lokalnego dołka, tj. 24,65 zł – 25,00 zł. A w przypadku przebicia niżej 21,40 zł.

 

TIM – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie