Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Datadog na ważnym wsparciu

Skomentuj artykuł
© Pookpiik - stock.adobe.com

W dzisiejszym przeglądzie spółek zagranicznych analityka technicznego, Janusza Grabowskiego uwagę skupimy na podmiotach notowanych na NASDAQ, który podczas poniedziałkowej sesji mocniej korygował. W przeglądzie: Datadog, AMD, PayPal, UEC oraz Draftkings.

Datadog, (NASDAQ)

W ciekawym miejscu podczas wyprzedaży akcji na NASDAQ, w poniedziałek znalazł się kurs spółki Datadog. Spółkę opisywaliśmy niedawno, jednak obecny układ techniczny powoduje, że warto sobie odświeżyć wykres. Przypomnieć należy, że spółka odnotowuje lepsze od oczekiwań wyniki finansowe. Rośnie wskaźnik EPS, który w sierpniu wynosił 0,16$. To oczywiście mało, jednak należy brać pod uwagę, że Datadog to spółka związana z technologią, a przychody spółki z kwartału na kwartał także rosną. W ostatnim czasie kurs spółki doczekał się mocniejszej korekty od poziomu okolic 200 $, gdzie w dniu wczorajszym podczas pisania powyższej analizy cena wynosiła 83,15 $. Kurs konsoliduje w trendzie bocznym, którego dolnym ograniczeniem jest strefa okolic 82 $, zaś górne stanowi strefa od 109 $, do okolic 118,75 $. Średnia MA50 wygładza się, dzięki czemu średnia długoterminowa MA200, zbliża się. Mniejsza odległość średnich od siebie świadczy o wyhamowaniu trendu spadkowego. Gdyby doszło do wybicia okolic 99 $ i późniejszych ważnych wsparć 109 $ oraz 118,75 $, to z pewnością doszłoby do przecięcia się średnich w formie „złotego krzyża”. Na tą chwilę jest to scenariusz nieco życzeniowy. Negatywnym byłoby natomiast przebicie wsparcia na poziomie minimum rocznego, czyli 82 $. Co mogłoby świadczyć o kontynuacji trendu spadkowego, nawet w niższe rejony, niż pierwsze dwa wsparcia, czyli 80,10 $ oraz 72,66 $.

 

Datadog – analiza wykresu, interwał dzienny

 Datadog – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie