Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy możliwa jest dalsza poprawa sentymentu na spółkach gamingowych?

Skomentuj artykuł
Źródło: www.cyberpunk.net

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży gamingowej, w tym The Farm 51, CD Projekt, Drago Entertainment oraz Creepy Jar.

FARM 51

W perspektywie długoterminowej spółka ta cały czas porusza się w trendzie wzrostowym. Obrazuje to doskonale zielona linia trendu, nad którą utrzymują się notowania praktycznie od debiutu. Mimo wszystko od momentu ustanowienia ATH przy 81.6 zł w lipcu ub.r. na walorze rozpoczęła się korekta, spychająca wycenę na coraz niższe poziomy. Wrześniowa próba zatrzymania przeceny i zmiany sentymentu zakończyła się jedynie podbitką do czerwonej linii trendu i najbliższego oporu przy 50 zł, skąd notowania ponownie zawróciły, kontynuując spadki. W związku z tym w średnim terminie to niedźwiedzie mają przewagę na rynku. Kurs powoli zbliża się w rejony lokalnego wsparcia utworzonego na interwale dziennym przy 33 zł. Ewentualna skuteczna obrona tych rejonów cenowych pozwoli bykom wyprowadzić kolejny atak na czerwoną linię trendu oraz opór na 50 zł. Gdyby w drugim podejściu udało się przebić przez tę strefę, wtedy otwarta zostanie droga do kolejnych oporów przy 60 zł oraz 80 zł. Natomiast jeśli wsparcie na 33 zł okaże się zbyt słabe i zostanie przebite, wtedy następne strefy obronne przebiegają przy 27.5 zł oraz 21.5 zł.

 

FARM 51 – analiza wykresu, interwał dzienny

FARM 51 – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

FARM 51 – analiza wykresu, interwał tygodniowy

FARM 51 – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie