Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – co dalej z notowaniami spółek budowlanych?

Skomentuj artykuł
© Grigory Bruev - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży budowlanej, w tym Torpol, Polimex, Budimex oraz Mostostal Zabrze.

Torpol

Torpol w dłuższym horyzoncie czasowym niezmiennie porusza się w trendzie wzrostowym. Sytuację tę obrazuje zielona linia na interwale tygodniowym. Panującą na tym walorze byczą tendencję potwierdzają także średnie, nad którymi pozostaje wykres. Co prawda od osiągnięcia ostatniego szczytu pod koniec maja, w rejonach 20 zł, wycena spółki nieco spadła, jednak przecena odbyła się w ramach naturalnej korekty i nie doszło do przebicia wcześniejszego dołka na 12 zł. Zejście poniżej tego poziomu powinno być sygnałem ostrzegawczym, gdyż może zaburzyć panujący obecnie sentyment, a w konsekwencji doprowadzić do zmiany trendu. W krótszym ujęciu czasowym można zauważyć, że próba odreagowania po odcięciu dywidendy z połowy lipca br. zatrzymała się na oporze przy 17 zł i brakuje popytu by przebić się przez ten poziom. Gdyby jednak się udało, to kolejny opór jest na 20 zł. Natomiast gdyby doszło do utraty aktualnego wsparcia przy 15.5 zł, przy którym cały czas trwa walka, to następne poziomy obronne można wyznaczyć na 13.6 zł oraz 12 zł.

 

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Torpol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Torpol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie