Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - Wykresy czterech producentów żywności z Ukrainy pod lupą 🔎 analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.kernel.ua

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy producentów żywności z Ukrainy, w tym: Astarta, Agroton, KSG Agro oraz Kernel.

Astarta

Astarta w dłuższym horyzoncie czasowym niezmiennie porusza się wewnątrz kanału spadkowego. Od początku br. na interwale tygodniowym można zaobserwować tworzenie się formacji chorągiewki, w której pozostaje już coraz mniej miejsca. W klasycznym przypadku formacja ta zazwyczaj pojawia się w połowie ruchu cenowego, a zatem przy omawianym walorze faworyzuje nieco bardziej niedźwiedzie. Natomiast na interwale dziennym notowania docierają już do najbliższego oporu przy 28.5 zł. Jeżeli trwająca od początku bieżącego miesiąca fala wzrostowa ma być kontynuowana, wtedy niezbędne będzie przebicie górnej krawędzi chorągiewki, a następnie ruch powyżej 28.5 zł. Pozwoli to myśleć o ataku na kolejne strefy przebiegające przy 37 zł i 42 zł. Jeśli jednak nie uda się rozwinąć wzrostów i dojdzie do zmiany kierunku, wtedy pierwsze wsparcie jest na 22.5 zł, a następne przy 17.5 zł oraz 14 zł.

 

Astarta – analiza wykresu, interwał dzienny

Astarta – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Astarta – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Astarta – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie