Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Czy możliwa jest zmiana sentymentu na spółach energetycznych?

Skomentuj artykuł
Źródło: media.tauron.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży energetycznej, w tym PGE, Tauron, ZEPAK oraz MLSystem.

PGE

Sytuacja długoterminowa na PGE przypomina powoli jazdę na rollercosterze. Przez 5 lat (2015-2020 r.) na spółce tej obowiązywał trend spadkowy, zakończony ustanowieniem minimów w marcu 2020 r. w rejonach 2.5 zł. Od tego zdarzenia można było zauważyć powstanie trendu wzrostowego, który w kwietniu ub.r doprowadził do przejęcia pałeczki przez byki, czyli wybicia górą czerwonej linii trendu spadkowego. Sytuacja rozwijała się po myśli kupujących tylko do okolic 11 zł, gdzie nastąpił koniec odbicia i powstał ruch korekcyjny. Notowania przetestowały linię trendu, po czym ponownie odbiły na północ. Za drugim razem popyt także wyczerpał się przy 11 zł, skąd podaż wyprowadziła kontrę. Jak na razie kurs doszedł do strefy wsparcia, która przecina się również z zieloną linią trendu wzrostowego przy 7.3 zł. Utrzymanie się powyżej 7.3 zł jest zatem kluczowe do podtrzymania wzrostów i wyprowadzenia kolejnej fali zwyżkującej. Jeśli to się powiedzie to ewentualnych trudności można oczekiwać przy 8.5 zł. Gdyby natomiast obrona obecnych poziomów okazała się nieskuteczna, wtedy najbliższe wsparcia się na 6.3 zł i 4.3 zł.

 

PGE – analiza wykresu, interwał dzienny

PGE – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PGE – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PGE – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie