Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych (26.07.2022) – Wybicie dołem MA200 na Chubb Limited

Skomentuj artykuł
Źródło: www.cat.com

Analityk techniczny SII w tym tygodniu przygotował analizę 5 ciekawych wykresów spółek  zagranicznych z NYSE oraz NASDAQ z czego cztery należą do dywidendowych arystokratów. W zestawieniu: AMD oraz Chubb Limited, Linde PLC, Ecolab, Caterpillar. 

Advenced Micro Devices (NASDAQ)

Warto odświeżyć sobie analizę spółki AMD, którą w tym roku opisywaliśmy już dwukrotnie. Notowania znajdują się w trendzie spadkowym, który przybrał formę kanału trendu równoległego. Ostatnio doszło do odbicia od istotnego wsparcia okolic 73,80 $. Jeśli nastąpiłaby dalsza przecena, a poziom ten nie obroniłby się, to kolejne istotne wsparcie znajduje się dopiero w okolicach 59,45 $, co cały czas trzeba mieć z tyłu głowy. Warto jednak zwrócić uwagę, że już w okolicach poprzedniego dołka na notowaniach zjawił się znacznie wyższy byczy wolumen. Sytuacja miała miejsce w obrębie poprzednich wyników spółki. Najbliższe zostaną zaprezentowane 02.08.2022. Aby mówić o wzrostach w średnim terminie kurs najpierw musiałby zakończyć trend spadkowy, który mimo pozytywnie odbieranych wyników trwa między innymi z powodu mocnej korekty na szerokim rynku, a po drugie obaw o spadek popytu na rynku kart graficznych w związku z mocną korektą na rynku kryptowalut. Firma AMD jest jednak silnym biznesem, co daje szansę na dobre wyniki także w przyszłości, pomimo spadku popytu na karty. Wybicie górnego ograniczenia kanału trendu spadkowego byłoby sygnałem pozytywnym. Wówczas byki mogłyby obrać za cel pokonanie oporów na poziomie 94,28 $ oraz 99,23 $. Wyżej znajduje się istotny opór średniej MA200.

 

AMD – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie