Chat with us, powered by LiveChat

Poniedziałkowy przegląd techniczny (25.07.2022) – Szansa odbicia na rynku miedzi

Skomentuj artykuł
© Parilov - stock.adobe.com

Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, miedź usd/pln, euro/usd, Nikkei oraz Bitcoin.

WIG20

Indeks WIG20 znajduje się w trendzie spadkowym, jednak na notowaniach zaczynają się tworzyć pierwsze sygnały, które mogłyby świadczyć o możliwości wybicia ku wyższym poziomom. Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że ostatnie fale spadkowe są już coraz krótsze, a dodatkowo w okolicach wsparcia 1655 pkt. doszło do konsolidacji. Aktualnie w szerszym terminie kurs przybrał konstrukcję klina zniżkującego, a na górnym pograniczu tego klina tworzy się trójkąt rozszerzający się. W teorii taki układ mógłby wybić górą ze wspomnianego trójkąta, co by było sygnałem pozytywnym, a wówczas byki mogłyby spoglądać w kierunku oporu na poziomie ostatniego lokalnego szczytu i lekko wyżej na poziomie 1887 pkt. W tych okolicach znajduje się także średnia MA100 działająca jako opór. Natomiast dalsze wybicie górą byłoby szansą dojścia do górnego ograniczenia kanału równoległego trendu spadkowego (niebieski). W negatywnym zaś scenariuszu, w którym okazałoby się, że podaż jeszcze wciąż działa należałoby oczekiwać wsparcia w okolicach 1554 pkt.

 

WIG20 – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

WIG

Bardzo podobną sekwencję przybiera obecnie indeks WIG, znajdujący się w trendzie spadkowym. Jednak tu na notowaniach, również tworzy się układ klina zniżkującego, a wewnątrz niego dochodzi do konsolidacji w formie trójkąta rozszerzającego się. Wybicie górą oznaczałoby szansę na test od dołu poziomu 56250 pkt., oraz ostatniego lokalnego szczytu. Natomiast wybicie byłoby sygnałem możliwej kontynuacji ruchu w kierunku 60553 pkt. W przypadku negatywnym, gdyby doszło do wybicia wspomnianego układu trójkąta dołem, to kolejne istotne wsparcie ulokowane jest w okolicach 49162 pkt.

 

WIG – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie