Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy: Czy spółki biotechnologiczne wrócą na ścieżkę wzrostową?

Skomentuj artykuł
© motorolka - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży biotechnologicznej, w tym: Biomed Lublin, Mabion, Molecure i Selvita.

BIOMED LUBLIN

Patrząc na wykres tygodniowy widać, że po wybiciu z 4 letniej konsolidacji w marcu 2020 r. doszło do gwałtownego ruchu wzrostowego, który zatrzymał się w sierpniu 2020 r. po osiągnięciu ATH na 32.80 zł. Od tego momentu walor wszedł w ruch korekcyjny, a pierwsza fala spadkowa zatrzymała się na 8.50 zł, skąd nastąpiła próba odbicia i kontynuacji wzrostu. Z perspektywy czasu można jednak uznać ją, za nieudaną, gdyż bykom wystarczyło siły tylko do osiągnięcia 20 zł. Od 20 zł ruszyła kolejna fala spadkowa, która po przebiciu poziomu 8.50 zł zeszła nawet poniżej 3 zł. Na razie popyt obronił się na strefie 3 zł i po 3 testach tego poziomu nastąpiła próba odbicia, potwierdzona zwiększonym wolumenem. Gdyby aktualne wzrosty okazały się fałszywe, wtedy następne wsparcie jest w okolicach 1.70 zł. Natomiast, aby móc myśleć o zmianie średnioterminowego spadkowego sentymentu, konieczna będzie kontynuacja wzrostów i uporanie się z poziomem 5.80 zł, gdzie nakładają się teraz na siebie średnia SMA200 oraz strefa oporu wyznaczona przez 2 luki hossy i bessy, z których ta druga pozostaje nadal niedomknięta. W przypadku kontynuacji wzrostów następne strefy oporu są na 8.50 zł i 19 zł.

 

Biomed Lublin – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Biomed Lublin  – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie