Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – PCC Exol z szansą na trend wzrostowy?

Skomentuj artykuł
Źródło: www.kernel.ua

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Kernel, Creepy Jar, KSG Agro, Pcc Exol oraz JSW.

Kernel

W bardzo ciekawym miejscu znajduje się obecnie kurs spółki Kernel, który wybił dołem z konsolidacji między 23.02.2022, a 24.02.2022. Było to związane oczywiście z sytuacją makroekonomiczną, czyli wojną na Ukrainie. W ten sposób notowania na bardzo dużym wolumenie runęły w kierunku 16,17 zł. W tym miejscu doszło do odbicia i obecnie trwa trend spadkowy. Na notowania działa jednak obecnie wsparcie okolic 18,59 zł i jeśli udałoby się je wybronić, to byki mogłyby utworzyć formację podwójnego dna. W scenariuszu pozytywnym trwałe oddalenie się od wsparcia okolic 19,57 zł – 20,00 zł dałoby szansę do spoglądania w kierunku strefy wyznaczonej przez ostatni lokalny dołek na poziomie 22,58 zł, a także poziom zniesienia 0.618 Fibonacciego, które przypada na 24,51 zł. W tych okolicach przypada także opór średniej MA50. Byki możliwe, że będą miały nie lada problem z przebiciem tych okolic. Gdyby to się jednak powiodło to kolejny istotny opór jest w okolicach 28,83 zł, a wyżej 38,00 zł. W przypadku negatywnym, gdyby nie doszło do odbicia i nie uformowałoby się podwójne dno niedźwiedzie mogłyby wybić dołem wsparcie okolic 18,59 zł, a wtedy pozostałaby otwarta droga w kierunku kolejnego wsparcia, na poziomie 16,82 zł.

 

Kernel – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Kernel – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie