Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – akcje Mirbud w formacji flagi

Skomentuj artykuł
@dianaduda - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk  techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek budowniczych, w tym: Budimex, Mirbud, Torpol oraz Polimex-Mostostal.

 

Budimex

Budimex z całą pewnością należy do drużyny spółek, które sowicie nagradzają cierpliwość inwestorów długoterminowych. Na interwale tygodniowym można zauważyć, że walor od niemal 20 lat porusza się wewnątrz widocznego niebieskiego kanału wzrostowego. W trendzie tym zdarzają się też większe korekty, nawet o ponad 70%, jednak wszystko odbywa się w ramach szerokiego kanału, który nie został jeszcze przebity.

 

Ostatnia fala korekcyjna rozpoczęła się w lutym 2021 r., po utworzeniu podwójnego szczytu na ATH przy 349 zł. W wyniku ruchu spadkowego, wsparcie w okolicach 250 zł także zostało przełamane i stało się teraz oporem. Przecena wyhamowała dopiero na wsparciu przy 200 zł, wzmocnionym średnią SMA200.

 

Od listopada 2021r. pod oporem na 250 zł powstała strefa konsolidacji i kurs porusza się teraz w przedziale 200-259 zł. W związku z tym dolna krawędź kanału konsolidacji w rejonie 200 zł stanowi teraz pierwszą strefę wsparcia, a kolejną można wyznaczyć przy 145 zł. Natomiast, aby można było realnie myśleć o powrocie do rynku byka, kluczowe będzie pokonanie lokalnego oporu przy 230 zł. Po jego ewentualnym wybiciu kolejne trudności mogą pojawić się przy 259 zł, gdzie jest opór kanału konsolidacji. Dopiero pokonanie tych poziomów umożliwi dalszy ruch w stronę następnego oporu przy 315 zł.

 

Budimex – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Budimex – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie