Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - co dalej z kursami akcji PGE, ZE PAK, Tauron i Enea?

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk  techniczny - Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek energetycznych, w tym: PGE, Tauron, Enea oraz ZE PAK.

PGE

Na interwale tygodniowym widać, iż w listopadzie ub.r. kurs wrócił poniżej czerwonej linii trendu spadkowego. Podczas tego powrotu odbył się test zielonej linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Po teście notowania z impetem wyszły z trendu spadkowego. Ruch ten został wykonany na długiej zielonej świecy na podwyższonym wolumenie. Oprócz pokonania linii trendu nastąpiło też wybicie ponad SMA200. Wycena zatrzymała się na razie na pierwszym oporze w okolicach 10.60 zł. Jeśli ruch wzrostowy będzie kontynuowany, wtedy następna strefa oporu umiejscowiona jest przy 12 zł. Natomiast gdyby doszło do odbicia z obecnych poziomów oraz ruchu notowań w dół, wtedy najbliższe wsparcie przebiega przy 8.60 zł i było już dwukrotnie testowane w kwietniu i maju br. Druga strefa wsparcia zlokalizowana jest przy 7.30 zł. Na wykresie dziennym można dodatkowo zaobserwować, że średnia SMA200 dla interwału D1 w połączeniu ze wsparciem na 8.60 zł działa na razie jak tarcza ochronna od której odbijają się wszystkie ataki podaży.

 

PGE – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PGE – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie