Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Torpol na kluczowym oporze

Skomentuj artykuł
James Thew - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Alior Bank, Torpol, KGHM, Geotrans, PZU.

Torpol

W bardzo ciekawym miejscu technicznym znajduje się spółka Torpol, bowiem jest ona w długotrwałym trendzie wzrostowym. Jednak po osiągnięciu poziomu 15,86 zł, czyli szczytu z czerwca 2021, notowania Emitenta przeszły do konsolidacji, która przybrała formę spodka. Obecnie notowania zdają się dążyć do wybicia wspomnianego spodka, gdzie poziomem oporu jest wspomniane 15,86 zł. Jeśli doszłoby tu do wybicia górą, to byki mogłyby w średnim terminie spoglądać w kierunku oporu na wysokości 19,80 zł oraz 21,30 zł, które wynikają z historycznych szczytów. Natomiast w przypadku negatywnym warto brać pod uwagę wsparcia okolic 14,20 zł, a niżej 12,74 zł. Na korzyść scenariusza pozytywnego zdaje się być tu oscylator MACD, na którym właśnie powinno dojść do przecięcia linii MACD i Signal, w sygnale sprzyjającym popytowi.

 

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Torpol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

  

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie