Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych (17.05.2022) – Disney z historycznie niskim RSI

Skomentuj artykuł
Wrangler - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII w tym tygodniu przygotował analizę 5 ciekawych wykresów spółek  zagranicznych w tym: Twitter, Walt Disney, Master Card, Roblox Corporation oraz AT&T.

 

Twitter Inc. (NYSE)

Na skutek wstrzymania przez Elona Muska zakupu spółki Twitter warto rzucić ponownie okiem na notowania Emitenta, pomimo, iż niedawno były opisywane na łamach serwisu SII. Kurs spółki znajduje się w długoletnim trendzie wzrostowym zapoczątkowanym w kwietniu 2017 roku. Obecnie na kursie można wyznaczyć szeroki kanał równoległy wspomnianego trendu. Notowania znajdują się pod oporem średniej MA200. Warto zwrócić uwagę, że podczas, gdy Elon Musk planował zakup spółki doszło tu bardzo istotnego zwiększenia wolumenu, a kurs przebił górą opór okolic 48,05 $. Jednak nie dał rady wybić górą środka kanału trendu wzrostowego oraz wspomnianej wyżej średniej MA200. Sesję temu zostało przebite dołem wsparcie okolic 39,44 $, a kurs zdaje się dążyć do kolejnego jakim jest 34,90 $. Warto jednak zwrócić uwagę na odczyty mocno wyprzedanych oscylatorów, szczególnie RSI oraz fakt, że została domknięta luka wzrostowa. Na kursie stworzyło się kilka luk spadowych startu oraz kontynuacji, w mocnym trendzie spadkowym, które z perspektywy byków w przyszłości mogą być poziomami docelowymi wzrostów. Na koniec analizy warto dodać także, że kurs znajduje się poniżej miejsca, w którym Elon Musk ogłosił, że jest zainteresowany zakupem spółki.

 

Twitter – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Twitter – analiza wykresu z naniesionymi Twittami Elona Muska, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie