Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych (10.05.2022) – Price action na Newell Brands

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny SII w tym tygodniu przygotował analizę 5 ciekawych wykresów spółek  zagranicznych z S&P500, NASDAQ, Euronex oraz DAX w tym: eBay, Newell Brands Inc., Henkel, BASF oraz Alstom.

 

eBAY (S&P500)

Na tle szerokiego rynku warto wyróżnić notowania eBay, bowiem kurs spółki zachowuje się mocno podczas spadkowej sesji na S&P 500. Kurs spółki znajduje się w trendzie spadkowym od okolic 80,90 $. Korekta jest zatem silna, bo od szczytu akcje skorygowały już 41%. Rynek próbował wybronić spadki w okolicach marca, gdzie na wykresie cenowym utworzyło się podwójne dno, po czym bykom udało się wybić trend spadkowy, jednak wybicie to należy uznać za fałszywe, gdyż w okolicach 60,39 $ walor okazał słabość, po czym przeszedł do korekty. Obecnie zostało wybite również ostatnie dno na poziomie 49,33 $, jednak popyt wyraźnie stara się bronić tego poziomu. Na wykresie cenowym pojawiła się na przedwczorajszej sesji niskospredowa świeca, a wczoraj byki przejęły pałeczkę. Tym samym, jeśli starczyłoby siły na dalszy marsz ku wyższym poziomom cenowym to oporem dla ewentualnych wzrostów mogłaby być średnia MA90, która ładnie broniła dołków w ostatniej fali wzrostowej, a ostatnio powstrzymała kurs przed wzrostami. W scenariuszu negatywnym należy brać pod uwagę wsparcie okolic 46,66 $ oraz 40,44 $. Na wykresie tygodniowym obserwujemy odbicie od średniej kroczącej z 200 tygodni. Byki mają zatem szansę na wyhamowanie spadków, a dodatkowo mocne zachowanie podczas ostatniej sesji stawia notowania eBay w ciekawym miejscu.

 

eBay – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

eBay – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie