Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – wybicie ważnego oporu na Bumech

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: CD Projekt, Bumech, Mercator, Boryszew oraz Alior Bank.

Bumech

Kurs spółki znajduje się obecnie w trendzie wzrostowym. Po dynamicznym wzroście z okolic września-listopada 2021 notowania zdołały dotrzeć do poziomu 34,08 zł. Na taśmie wolumenu można zaobserwować wyraźny wzrost wolumenu w tym okresie. Następnie odbyła się korekta w formie kanału równoległego, który wystąpił w trendzie spadkowym. Wolumen w kanale był znacznie niższy. Podaż nie napierała, co świadczy o mocnej sile. Ostatecznie kurs utworzył dwa wsparcia w okolicach 17,90 zł i niżej 14,54 zł, od którego odbił ku górze w dniu 24.02.2022, ponownie ze zwiększonym wolumenem. Dodatkowo została wówczas wybita górą średnia MA50. Obecnie notowania Emitenta przebiły górą opór zarówno na poziomie 31,80 zł, jak i wyżej 34,08zł. Wszystko wskazuje więc na to, że byki są tu zdeterminowane do dalszej walki o wyższe poziomy cenowe.

 

Bumech – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

  

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie