Chat with us, powered by LiveChat

Poniedziałkowy przegląd techniczny (02.05.2022) – Szansa na wzrosty indeksów azjatyckich

Skomentuj artykuł
@Phongphan Supphakank - stock.adobe.com

Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, usd/pln, euro/usd, Nikkei, Hang Seng oraz Bitcoin.

Nikkei

Gdy zachód mocniej koryguje warto zwrócić uwagę na indeksy azjatyckie. Bardzo ciekawie w tej materii prezentuje się indeks Nikkei, na którym 27.04 utworzyła się formacja młota na kluczowej strefie wsparcia, a kolejny dzień sesyjny potwierdził siłę byków. Notowania znajdują się w kanale trendu spadkowego, i aby mówić tutaj o średnioterminowych wzrostach, kurs najpierw powinien wybić górą opór górnego ograniczenia wspomnianego kanału. W przypadku jednak wybicia dołem strefy wsparcie 26 051 pkt. – 26 336 pkt. należałoby oczekiwać kontynuacji spadków w kierunku kolejnego wsparcia jakim jest 25 414 pkt. Niżej znajduje się dolne ograniczenie wspomnianego kanału trendu spadkowego.

 

Nikkei – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

WIG20

Fala negatywnego sentymentu sprowadziła indeks WIG20 w kierunku istotnego wsparcia 1 887 pkt. Wsparcie to podczas sesji piątkowej zostało wybite dołem i jeśli doszłoby tu do dalszej przeceny, to owe wybicie by się potwierdziło. Kurs znajduje się w kanale równoległym trendu spadkowego. Kolejne wsparcie zdaje się być na poziomie okolic 1 781 pkt. Warto także zwrócić uwagę na oscylator RSI, na którym obserwujemy wyjście z kanału. Tym samym oscylator pokazuje wyprzedanie, a jednocześnie uwagę przykuwa fakt, że niższy poziom oscylatora od października 2021 obserwowaliśmy tylko trzy razy, a po każdej takiej wyprzedaży następowało dynamiczne odbicie. Jeśli tak byłoby także tym razem to istotnym poziomem oporu byłaby strefa 2 000 – 2 020 pkt. Aby mówić jednak o wzrostach w średnim terminie musiałoby tu dojść do wybicia górą kanału trendu spadkowego.

 

WIG20 – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie