Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Dino z problemami na oporze

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny przygotował na dziś 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Dino, Stalprofil, Lotos, XTB, Asbis.

ASBIS

Negatywny sentyment ponownie zapanował na notowaniach spółki Asbis. Kurs znajduje się w trendzie spadkowym od stycznia 2022, kiedy to doszło do wybicia z konsolidacji dołem. Dystrybucja rozpędziła się sprowadzając wykres aż do wsparcia okolic 8,62 zł. W tym miejscu wraz z odbiciem szerokiego rynku notowania Emitenta ruszyły ku górze, aby ostatecznie domknąć lukę spadkową z 23 lutego 2022. Po domknięciu luki, na oporze linii trendu spadkowego ukształtował się RGR, którego linia szyi została wybita dołem 6 kwietnia 2022. Od tego miejsca kurs porusza się w mocnym trendzie spadkowym, a podczas wczorajszej sesji zostało wybite dołem wsparcie okolic 11,40 zł. Wygląda na to, że poprzedni lokalny szczyt należy uznać jako korektę w trendzie spadkowym, co za tym idzie jeśli podaży uda się wybić dołem wsparcie 9,28 zł i 8,62 zł, to zgodnie ze strukturą trendu kolejny dołek powinien ukształtować się znacznie poniżej poziomu knota 8,62 zł. Byłoby to najbardziej pesymistycznym scenariuszem.

 

ASBIS – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie