Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - akcje Kruka z problemami na oporze

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem analityk wziął pod lupę wykresy spółek działających w segmencie wierzytelności, w tym:  Vindexus, NPL Nova, BVT oraz Kruk.

Vindexus

Vindexus od osiągnięcia historycznych minimów w grudniu 2012 r. na poziomie 2.08 zł stara się utworzyć trend wzrostowy. Jest to widoczne po ustanawianiu coraz wyższych dołków, wyróżnionych niebieskimi strefami na wykresie tygodniowym. Z ostatnim dołkiem mieliśmy do czynienia w grudniu 2020 r. na poziomie 4.04 zł i to właśnie tutaj zlokalizowane jest teraz główne wsparcie, którego utrzymanie jest istotne pod kątem utrzymania panującej na walorze tendencji do ustanawiania coraz wyższych dołków. Kolejne wsparcie, potwierdzone następnym dołkiem, znajduje się w rejonie 3.40 zł. Najbliższy opór długoterminowy wyznacza nam górne ograniczenie kanału konsolidacji przy 8 zł.

Jak można zauważyć na wykresie tygodniowym, aktualnie trwa walka o trwałe utrzymanie powyżej SMA200 oraz czerwonej linii trendu spadkowego i w konsekwencji o próbę wybicia górą z konsolidacji. Gdyby udało się przebić powyżej 8 zł, wtedy kolejny opór można wyznaczyć na 9.50 zł. Na wykresie dziennym widoczne jest utworzenie lokalnego wsparcia przy kursie 6.50 zł. Za następny średnioterminowy poziom obronny przyjąć należy wsparcie kanału konsolidacji biegnące na 5.90 zł.

 

Vindexus – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Vindexus – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie