Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – oRGR na kursie PKO BP

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny Stowarzyszenia, Janusz Grabowski (JanoGra) przygotował na dziś 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: PKO BP, Allegro, Lubawa, KSG Agro, a także ML System.

ML SYSTEM

Wyraźnie pozytywniej zaczął prezentować się w ostatnim czasie kurs spółki ML System, który poruszał się w trendzie spadkowym od okolic szczytu z kwietnia 2021. Po osiągnięciu wsparcia, na poziomie 48,20 zł kurs odbił z lekko zwiększonym wolumenem, w kierunku wyższych cen. Notowania zdołały wybić linię trendu spadkowego, którą można było poprowadzić po ostatnich dwóch szczytach (fioletowa) i zdają się zmierzać ku kolejnej, podobnej linii oporu (pomarańczowa). Warto zauważyć, że notowania wybiły górą średnią MA50, co w przypadku spółki ML System jest bardzo istotne, gdyż średnia ta, w ostatnich latach stanowiła zarówno istotne wsparcie w trendach wzrostowych, jak także opór w przypadku trendów spadkowych. Obecnie wybicie to wygląda na potwierdzone, gdyż kurs oddalił się od wspomnianej średniej trzema wzrostowymi świecami. Bardzo ciekawie wygląda wykres także od strony interwału tygodniowego, na którym na ostatnim dołku widzimy formację świecową bardzo zbliżoną do formacji gwiazdy porannej. Dodatkowo na tym interwale obserwujemy także pozytywne przecięcie od dołu na liniach MACD i Signal, co może być pozytywnie odebrane przez popyt w ciągu najbliższych tygodni. Kurs spółki znajduje się pod kluczowym oporem okolic 85,20 zł. Istotność tego poziomu potwierdza także profil wolumenu, który wykazuje w tych okolicach najmocniejszą koncentracje. W przypadku wybicia górą wspomnianego oporu, byki będą mogły spoglądać w kierunku kolejnych, ulokowanych na poziomach 92,30 zł i 94,80 zł. Natomiast w przypadku scenariusza negatywnego należy brać pod uwagę wsparcie średniej MA50, a także poziomy: 75,20 zł i 65,10 zł. Dalsza podaż mogłaby spowodować kontynuację poruszania się kursu spółki w trendzie spadkowym.

 

ML System – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

ML System – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie