Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - Police, Grupa Azoty, Puławy i Ciech pod lupą eksperta

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego cyklu przeglądu branżowego, tym razem analityk wziął pod lupę wykresy spółek z branży chemicznej, w tym:  Police, Grupa Azoty, Ciech oraz Zakłady Azotowe Puławy.

Grupa Azoty

Historię notowań ATT na interwale tygodniowym można podzielić na dwa okresy: przed osiągnięciem ATH i po jego ustanowieniu. Na wykresie widać wyraźnie, że ruch prowadzący na szczyt przy 113 zł odbywał się w zielonym kanale wzrostowym powyżej średniej SMA200. Górka została osiągnięta w grudniu 2015 r. i od tego momentu wycena spółki wyłamywała kolejne poziomy wsparć, zamieniając je w opory, a rajd niedźwiedzi odbywał się w ramach czerwonego kanału spadkowego pod średnią SMA200. Pod koniec 2021 r. pojawiły się pierwsze próby wyjścia powyżej oporu z kanału spadkowego, jednak kurs wracał pod linię trendu. Dopiero w marcu br. wybicie okazało się skuteczne i byki stanęły przed szansą zmiany panującego w długim terminie kierunku. Na wykresie dziennym notowania od stycznia 2021 r. poruszały się w konsolidacji 28.30-38.70 zł, z której udało się wybić w piątek 18.03.22. Szarża byków została jednak zatrzymana na pierwszej strefie oporu przy 45.50 zł, potwierdzając tym samym jej znaczenie. Gdyby jednak udało się wyjść powyżej strefy ponad 47 zł wtedy otwarta będzie droga do kolejnego poziomu oporu w okolicach 74 zł. Obecnie najbliższa strefa wsparcia przebiega w rejonie 38.70 zł, a następna jest na 28.30 zł.

 

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie