Chat with us, powered by LiveChat

Analiza ciekawych wykresów spółek zagranicznych - „złoty krzyż” na wykresie BASF

Skomentuj artykuł

Ekspert SII bierze dziś pod lupę ciekawe z punktu widzenia techniki wykresy spółek zagranicznych, z rynków DAX,  BEL 20, NASDAQ oraz NSE, w tym:  BASF, Deutsche Bank, SOLVAY, Sun Pharmaceutical, American International Group, Inc. (AIG).

 

BASF, (DAX)

Notowania spółki Basf z niemieckiego indeksu DAX znajdują się w długoletnim trendzie wzrostowym. Od stycznia 2021 kurs spółki przeszedł do konsolidacji, która następnie w okolicach grudnia 2021 została wybita dołem, a kurs zatrzymał się w okolicach wsparcia 57,48 EUR. Z tego miejsca doszło do wzrostów. Bykom udało się wybić opór na poziomie 60,77 EUR, a następnie 66,00 EUR. Tym samym kurs wrócił do poziomów konsolidacji. Warto zwrócić uwagę także na układ średnich, które z opóźnieniem pokazują to, co wydarzyło się w okolicach wsparcia, jednak z istotnych rzeczy należy wspomnieć o przecięciu się średnich MA50/200 w formie tzw. "złotego krzyża", czyli sytuacji technicznej, gdy MA50 uderza od dołu w średnią MA200. Taki układ średnich mógłby być na korzyść byków, przed którymi znajduje się ważny opór, górnego ograniczenia konsolidacji, na poziomie: 69,46 EUR. Następne opory dla wzrostów to 71,05 EUR i 72,223 EUR. Natomiast w przypadku braku wybicia wspomnianego oporu, kurs powinien kontynuować poruszanie się w konsolidacji, jednak w przypadku wybicia wsparcia między 65,18 EUR, a 63,82 EUR należy liczyć się z kolejnymi poziomami wsparć jakimi są: 60,77 EUR oraz 57,48 EUR.

 

BASF – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie