Chat with us, powered by LiveChat

Vortex Energy w drodze na GPW

Temat czatu: Vortex Energy w drodze na GPW

Data: wtorek, 22 lutego, godz. 12:00

 

 

Vortex Energy

 

Przypomnienie: Dodaj ten czat do swojego kalendarza

 

Na pytania inwestorów odpowie:

 

Maciej Pepliński, Prezes Zarządu Vortex Energy S.A.

Maciej Pepliński

Prezes Zarządu Vortex Energy S.A.

Maciej Pepliński związany jest z Grupą Vortex Energy od 2015 r. Początkowo jako członek działu prawnego Vortex Energy Polska Sp. z o.o., a następnie – od października 2018 r. - jako członek zarządu i późniejszy Prezes Zarządu Vortex Energy Polska Sp. z o.o. (od stycznia 2019 r.). Przed dołączeniem do Grupy Vortex Energy Maciej Pepliński był partnerem w kancelarii prawniczej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 


O spółce

Vortex Energy jest jednym z pionierów sektora OZE w Polsce i posiada ponad 18-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych na terenie Polski i Niemiec. Obecnie działalność Grupy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski. Grupa jest bardzo silnie zintegrowanym pionowo graczem sektora OZE w Polsce i świadczy szeroki wachlarz usług: od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, aż po sprzedaż i zakup projektów na rynku OZE. Od początku istnienia Grupy łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 425 MW, z czego około 320 MW w Polsce.

Aktualnie Vortex Energy posiada w swoim portfolio projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie rozwoju o łącznej mocy ok. 12,7 GW, z czego około 1,7 GW ma zabezpieczone tytuły prawne do gruntów. Spółka ma obecnie kilkadziesiąt projektów gotowych do budowy na terenie Polski. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 172 MW, w tym 103 MW projektów wiatrowych oraz 69 MW projektów solarnych.
 


 


 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie