Chat with us, powered by LiveChat

Echo Investment – perspektywy rozwoju i sytuacja rynku nieruchomości

Temat czatu: Echo Investment – perspektywy rozwoju i sytuacja rynku nieruchomości

Data: wtorek, 11 stycznia, godz. 11:00

 

 

Echo Investment

 

Przypomnienie: Dodaj ten czat do swojego kalendarza

Więcej:

Publiczna Emisja Obligacji 2021

Raport analityczny: Echo Investment – postępująca transformacja w dewelopera mieszkaniowego

 

Na pytania inwestorów odpowie:

 

Maciej Drozd – wiceprezes zarządu ds. finansowych

Maciej Drozd
Wiceprezes zarządu ds. finansowych

Powołany do zarządu Echo Investment w 2015 roku. Odpowiada za finanse oraz funkcje wsparcia.

 

Zrestrukturyzował grupę Echo Investment przy wprowadzaniu Strategii Rentownego Wzrostu. Jego zadaniem była m.in. zmiana modelu działania i finansowania grupy, która była długoterminowym właścicielem portfela nieruchomości komercyjnych generujących stałe przychody z czynszu, a stała się klasycznym deweloperem, skupiającym się na szybkim obrocie kapitałem i generowaniem wysokich zwrotów. Dzięki temu od 2016 roku Echo Investment regularnie wypłaca dywidendę. Spółka jest również jednym z największych emitentów obligacji w sektorze nieruchomości.

 

Od 1995 r. Maciej Drozd był związany z grupą Eastbridge, początkowo jak dyrektor finansowy spółek operacyjnych tej grupy. W latach 2009 – 2015, pełnił funkcję dyrektora finansowego (CFO) oraz partnera zarządzającego w Eastbridge Group. Studiował filozofię, matematykę i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest magistrem filozofii, magistrem zarządzania oraz absolwentem studiów MBA University of Illinois.

O spółce

Echo Investment zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i rozpoczęła działalność w sektorze nieruchomości ponad ćwierć wielu temu. Od tego czasu zrealizowała blisko 200 projektów o łącznej powierzchni ponad 2 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski.

 

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym, handlowo-usługowym i hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego.

 

Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.

 

W 2021 roku przejęło pakiet kontrolny wrocławskiej spółki Archicom, dzięki czemu grupa Echo-Archicom weszła do pierwszej piątki deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

 

Przed czatem zapraszamy na prezentację inwestorską

 

 


 


 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie