Chat with us, powered by LiveChat

Constance Care zadebiutuje na NewConnect już 3 listopada 2021 r.

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Constance Care S.A. Debiut na rynku NewConnect nastąpi 3 listopada 2021 roku. Do obrotu trafi łącznie 197.795 akcji zwykłych na okaziciela. Rolę Autoryzowanego Doradcy w procesie upublicznienia spółki Constance Care S.A. pełni Kancelaria Adwokaci i Radcowie Prawni Żyglicka i Wspólnicy. -

 

Dołączenie do grona spółek publicznych jest jednym z założeń przyjętych w strategii rozwoju Constance Care. Liczymy, że debiut na NewConnect umożliwi nam nie tylko dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów, ale także do nowych partnerów biznesowych, również zagranicznych. Nasze ambitne plany inwestycyjne (Spółka jest w trakcie realizacji kluczowej inwestycji – budowy Szpitala Neurologicznego), które już wdrażamy, nie byłyby możliwe bez wsparcia dotychczasowych akcjonariuszy – mówi Jacek Walukiewicz, Prezes Zarządu Constance Care.

 

Celem dalszego rozwoju Constance Care jest działanie wielowątkowe i de facto powstanie nowego Operatora Medycznego. Projektowany obecnie Szpital Neurologiczny stanowić będzie centrum zarządzania i nadzoru realizacji poszczególnych zadań. Będzie to obiekt wyposażony w najwyższej jakości technologię, w tym roboty wspomagające naszych specjalistów zarówno podczas operacji jak i rehabilitacji. W skład Szpitala wejdzie blok operacyjny z trzema salami wyposażonymi w roboty do operacji małoinwazyjnych, oddział diagnostyczny z najnowszej generacji urządzeniami do diagnostyki obrazowej, doskonały oddział rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Cały obiekt zrealizowany będzie w systemie 5G, umożliwiając tym samym bezpośrednią współpracę naszych i zagranicznych specjalistów w ramach wspólnej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych działań medycznych.

 

Kolejnym ważnym obszarem działań Spółki, mających wyróżniać Constance Care od konkurencji, które są już po części realizowane, to budowa własnego, specjalistycznego know- how, stałe unowocześnianie oferty poprzez wprowadzanie najnowszych technologii i technik, współpraca naukowa z najlepszymi ośrodkami na świecie, kształcenie nowych kadr medycznych, jak również projektowanie i budowa własnych urządzeń i akcesoriów do rehabilitacji. W rozwoju tych celów pomóc ma Centrum Badawczo-Rozwojowe, planowane do realizacji w północnej części Polski – podkreśla Jacek Walukiewicz.

 

Wszelkie działania realizujemy z myślą o pacjencie, który jest dla nas najważniejszy – słyszymy od Prezesa Jacka Walukiewicza. Niezwykle ważne jest kompleksowe i indywidualne podejście do każdego z osobna. Koordynacja i odpowiedzialność wszystkich działań w Szpitalu Neurologicznym, w którym najwyższej klasy specjaliści będą wspomagani najlepszą istniejącą technologią, co jest zapewnione już w tej chwili dzięki funkcjonującej współpracy pomiędzy Constance Care i liderami światowego rynku medycznego, pacjenci będą mieli pewność, że ich problem zdrowotny będzie odpowiednio rozpoznany, zdiagnozowany, a wszystkie zaproponowane i realizowane procedury będą miały na celu osiągnięcie maksymalnego efektu poprawy ich zdrowia w możliwie najkrótszym czasie.

 

Constance Care, działając od lat na rynku medycznym, dostrzega braki, jak i potrzeby w wyposażeniu ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce i na świecie. W ramach rozwoju wraz z krajowym partnerem inżynieryjno-produkcyjnym, Spółka rozpoczęła projektowanie własnych, zrobotyzowanych urządzeń do rehabilitacji medycznej, stałych i mobilnych systemów aktywnego podwieszenia oraz akcesoriów medycznych, m.in. takich jak kamizelki do rehabilitacji w odciążeniu.

 

Zaprojektowaliśmy i zaczęliśmy już produkcję i przygotowujemy się do sprzedaży na rynkach całego świata naszych własnych kamizelek do rehabilitacji medycznej, które są - i mówię to bez fałszywej skromności – najlepsze na świecie – podkreśla Jacek Walukiewicz.

 

Spółka Constance Care od 2015 roku, kiedy to zostało uruchomione Centrum Rehabilitacyjne, nawiązała współpracę z wieloma wiodącymi producentami urządzeń medycznych, instytutami badawczymi, szpitalami i partnerami medycznymi.

 

Za nasz ogromny sukces uważam podpisanie w 2016 roku współpracy partnerskiej z najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem na świecie - jedynym produkującym aktywne urządzenia robotyczne - japońską firmą Cyberdyne Inc., spółką Uniwersytetu Tokio. Dzięki temu, będąc jedną z zaledwie kilku klinik na świecie, poza Japonią, oferujemy cyberniczną (nie mylić z cybernetyczną) terapię z użyciem jedynego na świecie aktywnego egzoszkieletu – HAL (skrót od Hybrid Assistive Limb). Mamy również zapewniony dostęp do kolejnego produktu Cyberdyne, wspomagającego terapie rehabilitacyjne naszych pacjentów, HAL Lumbar, który właśnie do nas dotarł.

 

Wraz z Kliniką Uniwersytecką Bergmannsheil z Bochum (Niemcy) i Cyberdyne rozpoczniemy wkrótce projekt wdrożeniowy najnowszego wyrobu Cyberdyne, HAL XXS dla dzieci. Jest to rewolucja w rehabilitacji dziecięcej – dodał Prezes Zarządu Jacek Walukiewicz.

 

Constance Care uczestniczy także aktywnie w ogólnopolskich inicjatywach. Jedną z najciekawszych jest, m.in. realizowany na Warmii i Mazurach, projekt związany z wykreowaniem tego regionu dla turystyki medycznej, pod nazwą „Zdrowe Życie”. Constance Care jest jednym z 15 członków założycieli. W niedalekich planach Spółki jest realizacja w tym regionie, we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, oddziału rehabilitacyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego.

 

Constance Care działa na rynku usług medycznych finansowanych ze środków niepublicznych. Naszymi partnerami są towarzystwa ubezpieczeniowe, m.in.: PZU i Warta, z którymi Spółka ma podpisane wieloletnie umowy na likwidację szkód osób poszkodowanych. Z całą grupą innych polskich ubezpieczycieli współpracujemy dzięki umowie z SANEO i ABC Zdrowie – organizatorem leczenia pacjentów po wypadkach komunikacyjnych. Współpracujemy również z zagranicznymi ubezpieczycielami z Europy, Ameryki Północnej, z fundacjami, stowarzyszeniami i organizacjami charytatywnymi, finansującymi leczenie swoich podopiecznych. Dużą grupę naszych pacjentów stanowią pacjenci prywatni z Polski i z zagranicy.

O Spółce

Historia Spółki sięga 2007 r., kiedy do Jacka Walukiewicza zwrócił się jeden z największych austriackich operatorów medycznych, działający w kilku krajach europejskich i przy okazji posiadający wiele ośrodków szpitalnych i rehabilitacyjnych, z propozycją utworzenia szpitala rehabilitacyjnego i ośrodka opiekuńczego dla seniorów w okolicach Warszawy. Austriacy do Polski ostatecznie nie weszli, jednak kilka lat przygotowań zaowocowały w 2013 r. decyzją o samodzielnej budowie Constance Care Centrum Rehabilitacji w Kierszku / Konstancin Jeziorna pod Warszawą, które rozpoczęło działalność w 2015 roku.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie