Chat with us, powered by LiveChat

Hossa i kryzys gospodarczy, niskie stopy i inflacja – jak inwestować w obecnych czasach? [zapis szkolenia]

© lena_serditova - stock.adobe.com

Zostań inwestorem to kurs zrealizowany w ramach projektu Szkoła Giełdowa on-line, który Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych od wielu lat organizuje wspólnie z Fundacją GPW. Pozostałe odcinki cyklu dostępne są na naszej stronie.

Hossa i kryzys gospodarczy, niskie stopy i inflacja – jak inwestować w obecnych czasach?

  • Rekordowo niskie – w reakcji na koronawirusowy kryzys – stopy procentowe na świecie a hossa na globalnym rynku nieruchomości. Cykl Kuznetsa na rynku nieruchomości. Kolejny szczyt cen nieruchomości analogiczny do tego z 2007 roku w okolicach przełomu 2023/2024?
  • Najwyższe od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat poziomy tempa inflacji w wielu krajach świata. Czy ten czynnik redukujący siłę nabywczą doprowadzi do wtórnej recesji gospodarczej w 2022 roku?
  • "Decennial pattern": czy historia z lat 1991-1992, 2001-2002 i 2011-2012 znowu się powtórzy na rynkach akcji?
  • Cykl 6,(66)-letni: czy zagrożenie powtórką z lat 1994-1995, 2000-2001 i 2014-2016 jest realne?
  • Joe Biden a "cykl prezydencki" w USA

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie