Chat with us, powered by LiveChat

Mała książeczka, która nadal podbija rynek

Mała książeczka, która nadal podbija rynek.

Joel Greenblatt

Wydawnictwo: MT Biznes

2011

 

Opis wydawcy:

 

W 2005 roku Joel Greenblatt opublikował książkę, która została już uznana za pozycję klasyczną w literaturze finansowej. W Małej książeczce, która podbija rynek – bestsellerze z listy „New York Timesa”, o łącznym nakładzie 300 000 egzemplarzy – Greenblatt wytłumaczył, jak inwestorzy mogą przewyższyć rynkowe średnie dzięki prostemu i systematycznemu stosowaniu formuły polegającej na wyszukiwaniu dobrych firm, kiedy są dostępne po okazyjnych cenach. Teraz, z nowym wprowadzeniem i posłowiem na rok 2010, książka uaktualnia i wzbogaca wnioski z pierwszego wydania. Zawiera również dane i analizy obejmujące ostatni kryzys finansowy i wzorcowe wyniki do końca 2009 roku.

Książka ta w prosty i przystępny sposób przedstawia podstawowe zasady udanego inwestowania na giełdzie, a także ujawnia sprawdzoną formułę autora, która polega na automatycznym kupowaniu firm o wynikach powyżej średniej po niższych od średniej cenach. Chociaż formuła ta została gruntownie przetestowana i jest przełomowa w świecie naukowym i zawodowym, Greenblatt tłumaczy ją, używając matematyki na poziomie klasy szóstej, prostego języka i dużej dozy poczucia humoru. Pokazuje, jak stosować jego metodę, aby pobić na głowę zarówno rynek, jak i zawodowych menedżerów. Wyjaśnia również, dlaczego sukces umyka prawie wszystkim indywidualnym i profesjonalnym inwestorom oraz dlaczego jego formuła będzie dalej działać, nawet jeśli wszyscy ją „poznają”.

 

Opinia SII:

 

W publikacji Greenblatta większość czasu poświęcona jest jego autorskiej metodzie inwestowania. Polega ona na kupowaniu firm o wynikach powyżej średniej po niższych od średniej cenach. Jest to bardzo dobry i skuteczny sposób inwestowania w wartość. Gwarantuje przy tym doskonały wstęp do świata analizy fundamentalnej i różnych wskaźników fundamentalnych. Co istotne celem przekazu autora jest nie tyle co poznanie formuły, a nauczenie czytelnika umiejętności jej praktycznego wykorzystania. Po przeczytaniu całości, nikt nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Ponadto, pomimo iż książka i opisane w niej metody zostały napisane z myślą o rynku amerykańskim, bez problemu sprawdzą się również na polskiej giełdzie. Lektura polecana przede wszystkim początkującym inwestorom. Jest przystępnym i łatwym wstępem do analizy fundamentalnej i inwestowania w wartość opracowanego przez Bena Grahama. 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie