Chat with us, powered by LiveChat

Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami.

Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami.

Jack D. Schwager

Wydawnictwo: Linia

2012

 

Opis wydawcy:

Pierwsza – i przez wielu uważana za najważniejszą – część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie – Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O’Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.

 

Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.

 

 

Opinia SII:

Niniejsza książka została napisana w innej formie niż większość pozycji. Autor poprzez wywiady z wybitnymi traderami pokazuje ich różne ścieżki podejścia do inwestycji.  Jeśli ktoś ma już wyrobione zdanie na temat rynku, warto je skonfrontować z opiniami ludzi którzy odnieśli na nim już spory sukces. Można z tego wyciągnąć pouczające, ponadczasowe wnioski. Celem twórcy jest przekazanie czytelnikom, że nieważne jaką strategię wybiorą, będzie ona skuteczna o ile będą wobec niej konsekwentni i lojalni. Bez wątpienia ogromną zaletą jest występująca tu różnorodność instrumentów finansowych, każdy czytelnik znajdzie coś interesującego dla siebie. Całość dzięki odmiennej formie czyta się szybko i przyjemnie. Lektura zawiera bardzo dużo praktycznej wiedzy, takich jak cenne rady i wskazówki. Pozycja obowiązkowa dla traderów.

 

Spis treści:

 

Część I Kontrakty terminowe i rynki walutowe

Michael Marcus – Zaraza nie przychodzi rok po roku

Bruce Kovner – Trader globalny

Richard Dennis – Legenda odchodzi na emeryturę

Paul Tudor Jones – Sztuka agresywnej spekulacji

Gary Bielfeldt – Tak, w Peorii też handluje się obligacjami

Ed Seykota – Każdy dostaje to, czego chce

Larry Hite – Szacunek dla ryzyka

 

Część II Przede wszystkim akcje

Michael Steinhardt – Postrzeganie alternatywne

William O’Neil – Sztuka wyboru akcji

David Ryan – Inwestycje w akcje – czyli poszukiwanie skarbów

Marty Schwartz – Mistrz

 

Część III Wszystkiego po trochu

James B. Rogers, Jr. – Kupowanie wartości, sprzedaż histerii

Mark Weinstein – Trader o wysokiej skuteczności

 

Część IV Widok z parkietu

Brian Gelber – Makler, który został traderem

Tom Baldwin – Nieustraszony trader z parkietu

Tony Saliba – Zwycięstwo jednokontraktowca

 

Część V – Psychologia spekulacji

Dr Van K. Tharp – Psychologia spekulacji

Spekulacja – własne doświadczenia

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie