Chat with us, powered by LiveChat

Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora.

Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora.

Richard Yamarone

Wydawnictwo: Onepress

2006

 

Opis wydawcy:

 

Śledzisz rynki finansowe i sytuację gospodarczą. Obserwujesz, jak indeksy reagują na najświeższe dane makroekonomiczne. Schemat jest prosty: jeśli dane są lepsze niż prognoza, rynek rośnie, a jeśli gorsze -- spada. Ale nie wiesz, jak powstają te prognozy: które z nich są wyssane z palca, a które głęboko uzasadnione. A gdybyś nauczył się zbierać odpowiednie dane, by samemu opracowywać takie prognozy? Uniezależniłbyś się od opinii ekspertów i miałbyś swoje zdanie. Własnym prognozom ufałbyś bardziej niż cudzym i mógłbyś podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.

 

Aby posiąść wiedzę ekspertów, nie musisz mieć dyplomu z ekonomii ani matematyki. Tym, czego Ci potrzeba, jest zdolność obserwacji rynku i wiedza łącząca teorię z codziennością świata finansów. Taką wiedzę znajdziesz w tej książce.

 

 

Opinia SII:

 

W powyższej książce, autor omawia najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, pokazując przy tym ich budowę i wpływ na rynek finansowy. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, czym jest dany wskaźnik, do czego się odnosi, jak go interpretować, to ta książka z pewnością Cię zainteresuje. Znajdziesz tutaj opisy takich współczynników jak: PKB, stopa bezrobocia, czy stopa inflacji. Oprócz znaczenia wskaźników i ich interpretacji, zrozumiesz na jakiej podstawie tworzone są ich oficjalne prognozy. Ponadto twórca przedstawia cenione i sprawdzone metody oraz sztuczki popularne wśród ekonomistów używane przy tworzeniu przewidywań finansowych.  Całość została napisana prostym językiem a wskaźniki są opisane rzeczowo i zwięźle. Idealna pozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z inwestowaniem chcących zapoznać się z podstawami analizy fundamentalnej.

 

Spis treści:

 

 1. Produkt krajowy brutto
 2. Indeksy wskaźników wyprzedzających, opóźnionych i zbieżnych
 3. Sytuacja w zatrudnieniu
 4. Produkcja przemysłowa i wykorzystanie mocy produkcyjnych
 5. Indeksy Instytutu Zarządzania Podażą
 6. Ankieta na temat dostaw, zapasów i zamówień producentów
 7. Poziom zapasów i sprzedaży w przemyśle przetwórczym i handlu
 8. Budownictwo mieszkaniowe
 9. Indeks optymizmu konsumentów The Conference Board i indeksy nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan
 10. Raport poprzedzający o miesięcznej sprzedaży w handlu detalicznym i usługach gastronomii
 11. Dochody i wydatki osobiste
 12. Indeksy cen konsumentów i producentów

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie