Chat with us, powered by LiveChat

Śladami Warrena Buffetta

Śladami Warrena Buffeta

Przemysław Gerschmann, Tomasz Jaroszek

Wydawnictwo: Self Publishing

2019

 

Opis wydawcy:

Poznaj historię najwybitniejszego inwestora na świecie, naucz się jego zasad zarządzania pieniędzmi i dobierania inwestycji. To nie jest ozdoba domowej biblioteczki, a praktyczna książka, która może zmienić Twoje podejście do inwestowania.

„Śladami Warrena Buffetta” to ponad 300 stron ciekawych historii z życia Buffetta, relacja z największego walnego zgromadzenia akcjonariuszy na świecie i rozbudowana analiza metod inwestycyjnych Warrena Buffetta i jego mentorów. Dowiesz się nie tylko jak inwestuje Buffett, ale też jak inwestowali: Ben Graham, Philip Fisher i Charlie Munger.

 

 

Opinia SII:

 

Książka obrazuje sposób życia i podejścia do pieniądza powszechnie uważanego za jednego z najlepszych inwestorów na świecie – Warrena Buffeta. Nie jest to jednak lektura która pokaże nam jak wybrać najlepszą spółkę do inwestycji, pokazuje ona coś ważniejszego - styl myślenia „Wyroczni z Omaha”. Tłumaczy jego filozofię inwestowania, a także co najważniejsze zasady, którymi się kieruje przy wyborze spółek. Znajdziemy tutaj również opis corocznych zgromadzeń akcjonariuszy Berkshire Hathway. Autorzy przy tworzeniu tej pozycji osobiście wzięli udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy wymienionej spółki, a w wydarzeniu tym wzięło udział niemal 40 000 inwestorów z całego świata. W samej lekturze zostały załączone zdjęcia z Omaha co gwarantuje wierne odwzorowanie całej uroczystości. Wartościowa pozycja dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku kapitałowym, ale i również tych, których interesuje sama postać wielkiego inwestora, jakim był bez wątpienia Warren Buffet.

 

Spis treści:

 

Rozdział 1 O chłopcu który lubił zarabiać pieniądze

Rozdział 2 Berkshire Hathway – błąd, który okazał się sukcesem

Rozdział 3 Święto kapitalizmu – nasza wizyta w Omaha

Rozdział 4 Uczeń, który przerósł mistrzów

Rozdział 5 Co dalej?

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie