Chat with us, powered by LiveChat

Omówienie wyników finansowych Grupy UNIMOT za 2020 rok

Temat czatu: Omówienie wyników finansowych Grupy UNIMOT za 2020 r.

Data: środa, 24 marca, godz. 10:00

 

 

 

Przypomnienie: Dodaj ten czat do swojego kalendarza

 

Na pytania inwestorów odpowiedzieli:

 

Adam Sikorski, Prezes ZarząduAdam Sikorski, Prezes Zarządu

Od 1992 r. współtworzy Grupę Kapitałową UNIMOT. Od sierpnia 2018 r. Prezes Zarządu, wcześniej Przewodniczący Rady Nadzorczej. Jest certyfikowanym członkiem The John Maxwell Team jako licencjonowany trener, nauczyciel i mówca motywacyjny. Jest także inicjatorem powołania i prezesem stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna.

 

Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. HandlowychRobert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych

Wieloletnie doświadczenie traderskie (produkty petrochemicznyne) m.in. w Danii dla największej firmy bunkrowej na świecie OW Banker oraz w Szwajcarii dla UC Energy. Wcześniej dyrektor handlowy w spółkach z grupy Lotos i Orlen oraz w koncernach międzynarodowych. Ukończył prestiżową uczelnię BI Norwegian Business School, uzyskując tytuł Executive MBA. Z Grupą UNIMOT związany od 2008 r.

Filip Kuropatwa, Dyrektor ds. Optymalizacji Marż i Ryzyka FinansowegoFilip Kuropatwa, Dyrektor ds. Optymalizacji Marż i Ryzyka Finansowego

Filip Kuropatwa posiada 20-letniee doświadczenie na rynkach finansowych pracując w przeszłości w BWP Unibank i BRE Bank w obszarach rynku pieniężnego i walutowego oraz rynków towarowych. W Grupie UNIMOT od 2015 roku.

Grupa UNIMOT

UNIMOT S.A. jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, biopaliwa, gaz LPG, gaz ziemny, energię elektryczną, panele fotowoltaiczne, oleje silnikowe oraz asfalty. Prowadzi także handel ropą naftową z USA. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan-butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. UNIMOT rozwija także sieć stacji paliw w Polsce i na Ukrainie pod marką AVIA na podstawie umów franczyzowych typu master franchising.

 

Od marca 2017 r. spółka jest notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

 


 

Zapis czatu inwestorskiego


 

Misiek: Czy spółka importując olej napędowy w 100% zabezpieczona jest przed ryzykiem zmiany ceny surowca oraz przed ryzykiem walutowym?

 

UNIMOT: Tak, zabezpieczamy się w 100% przed zmianami cen paliw i kursów walut.

 

taktyk: Czy Zarząd widzi szansę na odzyskanie w przyszłości chociaż części środków utraconych na inwestycji w blinkee?

 

UNIMOT: Spółka cały czas prowadzi działalności operacyjną. Liczymy na to, że po zakończeniu pandemii ten model biznesowy będzie mogła kontynuować i generować przychody.

 

Tomasz: Co obecnie dzieje się w Grupie? Czy sytuacja zewnętrzna wciąż sprzyja wynikom spółki w pierwszej części bieżącego roku?

 

UNIMOT: Tak, jesteśmy bardzo zadowoleni z sytuacji rynkowej w pierwszej części roku. Staramy się wykorzystać ją jak najlepiej.

 

Eko: Czy można spodziewać się znacznej poprawy wyników segmentu fotowoltaiki w 2020 r.?

 

UNIMOT: Cały czas pracujemy nad tym, żeby w 2021 r. segment wygenerował dodatnią EBITDA. Takie jest założenie.

 

Andrzej: Witam, w ostatnim kwartale mieliśmy podwyższoną marzę względem wcześniejszych okresów. Czy możemy spodziewać się również wysokiej marzy w przyszłych kwartałach ?

 

UNIMOT: 4Q2020 był wyjątkowo dobry - trzeba o tym pamiętać. Również 2021 r. zaczął się obiecująco.

 

Akcjonariusz: Witamy Pana Filipa! Sami ludzie z głową na karku są w zarządzie, to świetna wiadomość dla Waszego akcjonariusza

 

UNIMOT: Dziękujemy ;) I również witam - Filip.

 

Kamila: Czy w przyszłości inwestycja w blinkee może jeszcze w jakikolwiek sposób obciążyć wynik grupy?

 

UNIMOT: Całość została odpisania i nie mamy innych zobowiązań w stosunku do Green Electricity

 

Konrad: Ubiegły rok był dla spółki rekordowy. Gratuluje! Czy zarząd wierzy w możliwość przebicia w przyszłości tego „sufitu” (z 2020 r.)?

 

UNIMOT: Wierzymy, robimy wszystko, żeby wynik był maksymalny.

 

Damian: Z czego wynikał tak duży wzrost wynagrodzeń w grupie w 2020 r.?

 

UNIMOT: Rośniemy, w związku z tym potrzebujemy nowych członów zespołu. Rok był rekordowy dla akcjonariuszy, w związku z tym również Zarząd zdecydował o premiach dla pracowników, którzy wypracowali ten wynik. Proszę się nie obawiać, koszty płac trzymamy pod ścisłą kontrolą.

 

Inwestorek: Czy biorąc pod uwagę planowaną fuzję Orlenu i Lotosu widzicie w tym dla siebie szanse czy jednak zagrożenia. Jak to tak rzeczywiście Waas dotknie i jak ona zmieni rynek paliwowy w Polsce?

 

UNIMOT: Cały czas jest jeszcze wiele niewiadomych odnośnie fuzji, dużo spekulacji prasowych. My swój biznes model opieramy na luce importowej i fuzja nic w tym zakresie nie zmieni. Z tego powodu zakładamy, że będzie ona dla nas co najmniej neutralna, ale również dopatrujemy szans w tych zmianach rynkowych.

 

Łukasz: Uprzejmie proszę o informację na temat Państwa współpracy z firmą Blachotrapez. Czy ta współpraca jest dalej rozwijana czy została zakończona?

 

UNIMOT: Współpraca została zakończona. Mieliśmy inne podejście do modelu pozyskiwania leadów. ) obie firmy postanowiły oddzielnie rozwijać biznes fotowoltaiczny. Z naszej perspektywy liczba pozyskanych leadów była znacznie poniżej naszych oczekiwań, w związku z czym zakończenie współpracy nie wpłynęło na naszą bieżącą działalność i plany na przyszłość.

 

Mateusz: Czyxro?

 

UNIMOT: Prowadzimy rozmowy jeszcze z kilkoma domami maklerskimi. Mamy nadzieję, że wymienione firmy dołączą finalnie do UNIMOT Klub+.

 

Jarula: Czy są państwo w jakikolwiek sposób zaangażowani w projekty wodorowe, albo czy są takie projekty w państwa planach?

 

UNIMOT: Tak, śledzimy bardzo uważnie ten trend. Mamy przywilej korzystania z doświadczeń naszych kolegów z AVIA w innych krajach, gdzie wdrażanie wodoru jest dużo bardziej zaawansowane, np. Szwajcaria. Za wcześnie jeszcze z naszej strony na deklaracje o inwestycjach CAPEXowych. Oczekujemy jasnych regulacji prawnych w zakresie wodoru i zielonego wodoru. Ale będziemy gotowi.

 

Łukasz: Kiedy planujecie Państwo sfinalizowanie budowy pierwszych MWh w farmach wiatrowych? Czy widzicie Państwo jakiekolwiek ryzyka, że budoa farm wiatrowych nie zostanie zakończona w terminie?

 

UNIMOT: Rozumiemy, że chodzi o farmy fotowoltaiczne ;) Decyzje o rozpoczęciu budowy będziemy podejmować niebawem, trwają rozmowy z wykonawcami.

 

Mateusz: Czy segment gaz ziemny może nadal rosnąć co było powodem tak dużego wzrostu ?

 

UNIMOT: Tak, jest to dla nas strategiczny segment i planujemy zwiększanie udziałów w tym rynku. Historycznie procentuje nam inwestycja w UNIMOT System - w infrastrukturę gazową, której posiadanie pomaga nam w prowadzeniu działalności traderskiej.

 

piotr: Czy zarzad rozmawia z Lotosem na temat wykupu czesci ich aktywow?

 

UNIMOT: Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Jacek: jak przyjął się dotychczas program lojalnościowy dla akcjonariuszy? Kiedy można spodziewać się kolejnych umów z biurami maklerskimi?

 

UNIMOT: Jesteśmy zadowoleni ze startu programu - z każdym miesiącem przybywa członków UNIMOT Klub+. Mamy nadzieję, że kolejne domy maklerskie dołączą niebawem - cały czas prowadzimy rozmowy.

 

Mateusz: Czy uda się aby każdy segment działalności w tym roku był na + ?

 

UNIMOT: Taki jest nasz cel.

 

blog: Czy w tym roku zarząd również otrzyma premię na zakup akcji, w jakiej łącznej wysokości i w którym kwartale obciążą wyniki Unimot ?

 

UNIMOT: Tak, polityka premiowa wciąż obowiązuje. Obciąża to wynik zeszłego roku, ponieważ tworzyliśmy rezerwę.

 

Jacek: Gratuluje tytułu najlepiej komunikującej się spółki! Tak trzymać zarządzie!!

 

UNIMOT: Dziękujemy!

 

MPE: Czy polityka stabilnej lub rosnacej dywidendy to coś, czego możemy się spodziewać w następnych latach?

 

UNIMOT: Tak, chcemy pozostać spółką dywidendową.

 

Mateusz: Sąxro:-)

 

UNIMOT: jest to jeden pomysłów na wzrost wartości spółki - działamy w tym obszarze, będziemy komunikować na bieżąco

 

Rafał: Jakie są obecnie premie lądowe? Czy nadal są korzystne dla spółki?

 

UNIMOT: Są zadowalające.

 

Mateusz: Czy będą w najbliższym czasie jakieś informacje związane z pompami ciepła ładowarkami i tymi tematami szał w ostatnim czasie?

 

UNIMOT: Unimot Energia i Gaz rozwija ofertę w tym zakresie.

 

MPE: Relacje z inwestorami, to jeden z największych cech Unimot. Czy są plany, aby te relacje jeszcze bardziej zacieśnić?

 

UNIMOT: Zapraszamy do UNIMOT Klub+. Mamy także nadzieję w przyszłości widzieć naszych akcjonariuszy na Walnych Zgromadzeniach ;) Ale jesteśmy otwarci na wszelkie dodatkowe sugestie.

 

Wojtek: Jak oceniają Państwo zainteresowanie spółką ze strony funduszy inwestycyjnych, czy ono wzrosło w ostatnim czasie, czy utrzymuje się raczej na podobnym poziomie jak we wcześniejszych latach?

 

UNIMOT: Na dzień dzisiejszy raczej stabilnie, ale intensywnie pracujemy nad tym, aby fundusze były bardziej zainteresowane naszą spółką.

 

Jacek: Wspomniał Pan przed czatem, że kluczowa dla nowej kadencji kapitalizacja. Przy jakiej kapitalizacji uzna Pan, że cel ten został osiągnięty? Przy 1 mld zł wyceny? :)

 

UNIMOT: Kwota nie jest celem samym w sobie. Spółka ma stabilnie rosnąć na trwałych fundamentach.

 

Jacek: Czy myślą państwo o wejściu w zupełnie nowe segmenty działalności? czy najbliższe kilkanaście miesięcy będzie raczej czasem rozowju tego co już robicie?

 

UNIMOT: Chcemy się skoncentrować na tym co robimy obecnie.

 

Bartek: Dzień dobry, czy możecie Państwo powiedzieć więcej w jakich obszarach będziecie szukać możliwości akwizycyjnych i również o jakich sojuszach myślicie? Jak ma się to do zmian w zarządzie i czy akwizycje będą dotyczyły obszarów technologicznych? Dziękuję.

 

UNIMOT: Będziemy szukać atrakcyjnych podmiotów. Podmioty technologiczne są w obszarze naszego zainteresowania jeśli technologia wspiera nasze główne obszary biznesowe.

 

Rychu: Jak widzicie Państwo rolę wodoru w transformacji Polskiej energetyki? Jaką rolę Unimotu widzicie w tym procesie?

 

UNIMOT: Dużo niepewności jeszcze przed tym segmencie, szczególnie w obszarze transporu. Zachęcamy, aby śledzić rozwój branży automotive, która to wskazuje rolę wodoru dopiero po 2030 roku. Śledzimy ten obszar, wymieniamy doświadczenia. W obszarze magazynowania energii za pomocą wodoru kluczowe będą regulacje - obserwujemy je bardzo uważnie.

 

Waldemar: Rumunia to bardzo duży rynek ? czy planujecie Państwo kolejny kraj z regionu - Bułgaria ?

 

UNIMOT: Bułgarię nie, jest tam już członek AVIA.

 

Maciej: Czy próbowaliście może zweryfikować strukturę akcjonariatu po zmianie przepisów, które obecnie na to pozwalają? Jeśli tak, to jak wielu macie inwestorów indywidualnych w akcjonariacie?

 

UNIMOT: Tak, identyfikowaliśmy. Mamy kilka tysięcy inwestorów indywidualnych.

 

Filip: Czy prognoza wyników na 2021 r. jest prognozą konserwatywną?

 

UNIMOT: Tak

 

Jerzy: Sprawozdaniexrozł?

 

UNIMOT: Jest to premia zgodnie z przyjętym w 2019 r. systemem premiowym, o którym informowaliśmy.

 

Czarek: Czy zakładane 276 mln przychodów z fotowoltaiki do 2023 r. to na dziś w ocenie zarządu nadal realny cel biorąc pod uwagę wyniki za 2020 r.?

 

UNIMOT: Liczymy, że UNIMOT Energia i Gaz nabierze prędkości. W nowej kadencji Zarządu szczególny nacisk będziemy kłaść na skuteczność wdrażania strategii i realizacji budżetów.

 

Gwidon: Czy z perspektywy wyników I kwartału widzą Państwo szansę na przekroczenie prognozy EBITDA skorygowanej w całym 2021 roku?

 

UNIMOT: Jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić.

 

Paweł: Dzień dobry. Jak wygląda sytuacja z przyłączaniem kolejnych stacji pod markę Avia?

 

UNIMOT: Idzie to obecnie sprawnie. Liczymy na realizację do końca roku 90-100 stacji, ale co dla nas najważniejsze - założenia wolumenowe sprzedaży są przekraczane. Jakość, a nie ilość jest dla nas obecnie głównym celem.

 

Akcjonariusz: Jak wygląda obecnie biznes asfaltów i jakie są prognozy na 2021r,

 

UNIMOT: Po trudnym 2020 r. liczymy na lepszy 2021 r. Jesteśmy dobrze przygotowani pod kątem wolumenów do nadchodzącego sezonu.

 

Jerzy: O co chodzi ze środkami utraconymi na inwestycji w blinkee?

 

UNIMOT: Stosując podejście ostrożnościowe odpisaliśmy kapitał oraz pożyczę udzieloną do spółki Green Electricity. Spółka zmaga się z wyznaniami pandemii.

 

Łukasz: Czy planujecie rozwój stacji samoobsługowych ?

 

UNIMOT: Mogą pojawić się takie lokalizacji w naszej sieci.

 

Mateusz: Kiedy możemy się spodziewać wstępnych wyników za 1Q 2021 ? :-)

 

UNIMOT: Na pewno po zakończeniu kwartału ;) Jak zwykle staramy się podać szacunki jak najszybciej po zakończeniu kwartału.

 

Bartek: Jakie środki planujecie przeznaczyć na zakup potencjalnych stacji benzynowych? Czy będą to inwestycje ze środków własnych? Macie może coś na celowniku?

 

UNIMOT: Prowadzimy rozmowy z bankami w temacie finansowania i ewentualnie będzie to mix kapitału własnego i długu. Jest jeszcze za wcześnie na deklarację kwoty.

 

Jarek: Czy spółce bardziej sprzyjają rosnące ceny ropy, czy spadając ceny, w jakim otoczeniu spółka radzi sobie lepiej?

 

UNIMOT: Lubimy zmienność. Przy niższych cenach działa nam się lepiej i mamy mniejsze zaangażowanie kapitałowe. Ale, jak pokazuje historia, radzimy sobie zarówno przy spadkach, jak i wzrostach.

 

Mateusz: Czy zarząd planuje regularne zwiększanie portfela własnych farm fotowoltaicznych z każdym rokiem czy ma tylko jakiś poziom który chcę osiągnąć? Czy dywidenda wtedy mogłaby rosnąć z roku na rok jak w USA "Arystokraci Dywidendowi" ?

 

UNIMOT: Chcemy, aby segment wytwórczości energii był częścią naszego biznesu. Wielkość jego może być skorelowana również z innymi biznesami - sprzedaż energii i bilansowanie. Całościowe podejście do tego segmentu będzie determinowało wielkość naszych mocy wytwórczych.

 

Witek: Co wpływa od wielu miesięcy na tak korzystne premie lądowe?

 

UNIMOT: Pomimo pandemii obserwujemy dość mocny popyt, Polska gospodarka radzi sobie dobrze. Cały czas utrzymują się niskie marże rafineryjne, które sprzyjają wyższym marżom w dalszej części łańcucha. Spadek popytu w innych krajach powoduje, że również możemy bardziej atrakcyjnie dokonywać zakupu produktu.

 

Kajetan: Dzień dobry, jak państwo zapatrują się na obecne ceny rzepaku? Z tego co mi wiadomo estry właśnie z tego surowca są głównym bio komponentem paliwa, czy tak wysokie ceny wpłyną znacznie na marze na ON oraz benzynie? Czy maja Państwo jakąś alternatywę gdyby cena rzepaku była po prostu za wysoka?

 

UNIMOT: Wysoka cena biodiesla w stosunku do czystego ON wpływa pozytywnie na nasz marże.

 

Monia: Czy spółka ma obecnie jakiekolwiek problemy z pozyskiwaniem zespołów monterskich paneli fotowoltaicznych?

 

UNIMOT: Sytuacja ustabilizowała się obecnie.

 

Jerzy: Jakie są zasady polityki premiowej dla Zarządu? Po jakich cenach Zarząd ma prawo zakupu akcji?

 

UNIMOT: Zarząd kupuje akcje po cenie rynkowej. Informacje o zasadach polityki premiowej możecie Państwo znaleźć w naszych raportach.

 

Akcjonariusz: Jakie są obecnie kierunki dostaw ON realizowane przez Unimot?

 

UNIMOT: Cały czas kupujemy ze wszystkich możliwych źródeł, mamy bardzo zdywersyfikowany portfel dostawców.

 

Shopping: Czy Unimot rozważa mocniejsze zaangażowanie inwestorów z klubu w swoje projekty inwestycyjne (taki wewnętrzny crowdfounding)?

 

UNIMOT: Dziękujemy za sugestię, rozważymy ;)

 

Maniek: O jakich inwestycjach spółka myśli planując potencjalnie tak dużą emisję obligacji?

 

UNIMOT: Dostrzegamy przede wszystkim bardzo duże możliwości rozwoju biznesu gazu, który jest kapitałochłonny.

 

Pasywek: Zaczynam tracić wiarę w szansę na dobre wyniki segmentu stacji Avia. Czy mógłby zarząd powiedzieć coś optymistycznego na ten temat?

 

UNIMOT: Proszę nie tracić wiary ;) Podkreślamy, że biznes stacji paliw jest komplementarny ze sprzedażą hurtową. Część marży pozostaje w segmencie hurtowym. Zdajemy sobie sprawę, że prezentacyjnie segment szczególnie w IV kwartale 2020 wygląda słabo, ale biorąc pod uwagę całość tego biznesu - wolumeny, całościową marżę - jesteśmy zadowoleni z jego rozwoju.

 

Hubert: Czy rozważana jest sprzedać olejów pod marką Avia w Polsce, albo na innych rynkach azjatyckich poza chinami? Czy to w ogóle opłacalny biznes (mam na myśli sprzedaż olejów Avia).

 

UNIMOT: Prowadzimy rozmowy z kilkoma krajami azjatyckimi. Do biznesu olejowego podchodzimy jako do niskokosztowej możliwości zaistnienia na nowych rynkach. Takie badanie w boju. Nie zmienia to faktu, że chcemy, aby segment był sam w sobie dochodowy i jesteśmy zadowoleni z obecnej poprawy jego zyskowności.

 

Kris: Witam. Jakie są największe zagrożenia krótkoterminowe spółki. Co może zahamować jej planowany rozwój?

 

UNIMOT: Silne spowolnienie gospodarcze wpływające na konsumpcję paliw.

 

Ania: Czy spółka ma jakiekolwiek plany rozwoju związane z elektromibilnością, czy podejmowane są w tym zakresie jakiekolwiek działania?

 

UNIMOT: Obserwujemy rynek i czekamy na zakończenie pandemii z podejmowaniem jakichkolwiek działań rozwojowych w tym obszarze.

 

Andrzej: Witam, Czy planują Państwo wypłatę dywidendy kwartalnie, wzorem spółek z USA?

 

UNIMOT: Na ten moment nie planujemy.

 

Tomasz: Dlaczego nie rekomendujecie wiekszej dywidendy? Czy jest to związane z obawami o przyszłość, czy widzicie jakieś poważne zagrożenia, czy też planujecie ekspansję? W jakich sektorach chcecie najwięcej zainwestować?

 

UNIMOT: Musimy dbać o odpowiednie proporcje środków na inwestycje vs. wypłata dywidendy. Naszym zdaniem rekomendowana wysokość dywidendy z zysku za 2020 r. jest bardzo wysoka (50%).

 

Jacek: za rok będziemy świętować 10 lat obecności spółki na giełdzie. W tym czasie w tysiącach procent wzrosła sprzedaż, wyniki netto, ale także wartość spółki! Brawo! Gdzie jednak chcecie być za 10 lat?

 

UNIMOT: Uważamy, że przed nami jest jeszcze wiele możliwości rozwoju. Nie widzimy też ograniczeń, które mogłyby je skutecznie blokować. Liczymy, że kolejne lata pod kątem biznesowym będą sprzyjać dalszemu wzrostowi wartości spółki.

 

Mikołaj: Spółka rozwija się bardzo dobrze, wyniki też ma rekordowe. Niemniej czy nie sądzą państwo, że nawet przy takich wynikach, wynagrodzenia zarządu są przesadzone?

 

UNIMOT: System wynagrodzeń obowiązujący w spółce jest podobny do obowiązujących w światowych firmach traderskich. Zwracamy uwagę, że Zarząd posiada stosunkowo niskie wynagrodzenie podstawowe w porównaniu do wielu spółek na rynku.

 

Piotr: W ostatnim czasie przypłynął statek z dieslem do portu Gdynia. Czy Unimot był odpowiedzialny za ten import? Czy Unimot planuje zwiększenie importu drogą morską? Czy spółka zależna 3 seas energy ma coś z tym wspólnego?

 

UNIMOT: Jest to nasz stały kierunek dostaw - jednym z podstawowych miejsc zaopatrzenia jest baza PERN w Gdyni w Dębogórzu. Zakupu dokonujemy bezpośrednio, bez udziału spółek zależnych.

 

Shopping: Czy jest szansa ekspansji Unimotu w Chinach ze stacjami benzynowymi?

 

UNIMOT: Koncentrujemy się obecnie na olejach, które rozwijają się obecnie bardzo dobrze na tym rynku. Zwiększa to szanse, że będziemy zwiększać zaangażowanie na rynku chińskim o inne linie biznesowe, w tym stacje.

 

Mateusz: Stacje Paliw w Rumuni także będą rozwijane?

 

UNIMOT: Możliwe, pod tym kątem to też jest bardzo perspektywiczny rynek.

 

Szymon: Czy po dokoptowaniu kolejnego członka zarzadu od 1 stycznia, polityka premiowania zwiekszy się? dotychczas bylo to 7,5% premia gotówkowa i 5% premia w akcjach. Czy teraz to będzie 10% gotówkowa i 7,5% premia w akcjach? Czy może procenty globalnie zostaną te same, a czlonkowie zarządu dostaną proporcjonalnie mniej? 7,5%/ 4 osoby i 5%/3 osoby.

 

UNIMOT: procentowa kwota przeznaczona na premie nie będzie się zmieniać.

 

UNIMOT: Bardzo dziękujemy za wszystkie pytania! Przypominamy, że na bieżąco do Państwa pozostaje nasz Dział Relacji Inwestorskich. Zapraszamy także do śledzenia nas na Twitterze, a także do dołączania do naszego programu lojalnościowego dla akcjonariuszy UNIMOT Klub+

Pytania, na które spółka odpowiedziała po czacie

Kajetan: Czy możemy prosić o komentarz z czego wynika dosyć wysoki poziom kredytu na rachunku bieżącym? Czy jest to kwestia rozliczenia, czy może standardów rachunkowych?

 

UNIMOT: Wynika to z charakterystyki naszego biznesu – dużą część finansowania służącego bieżącej działalności handlowej mamy zaciągniętą w postaci kredytów krótkookresowych.

 

Szymon: Czy jest szansa że do programu Unimot Club+ może też dołączyć broker XTB?

 

UNIMOT:To bardziej pytanie do brokera – my mieliśmy problem, żeby nawiązać z nimi kontakt w tej sprawie.

 

Jerzy: Czy można prosić o bliższe informacje nt. dwóch głównych akcjonariuszy Spółki? Noc więcej poza nazwą?

 

UNIMOT:Informacje o głównych akcjonariuszach znajdują się na naszej stronie internetowej pod tabelą: https://www.unimot.pl/relacje-inwestorskie/o-grupie-unimot/akcjonariat/

 

Tomasz: Jak w tej chwili wygląda ilość montowanych paneli u klientów detalicznych, czy brak wsparcia 5000PLN jest tu jakąś blokadą?

 

UNIMOTBrak jasnych informacji o programie Mój Prąd (3 edycja) trochę spowalnia decyzje klientów zainteresowanych instalacjami do 10 kWp. Jednak nadal sprzedajemy takie instalacje, a klienci mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Ponadto, są świadomi że w kolejnej edycji będą inne wymagania od instalacji – połączonej z magazynem energii, co podwaja koszt instalacji. Dobrze sprzedają się instalacje do klientów B2B. Wzrost cen energii elektrycznej i opłata mocowa – dołożona do opłaty dystrybucyjnej, spowodowały zwiększenie zainteresowania ze strony tych klientów instalacjami do 50 kWp.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie