Chat with us, powered by LiveChat

Inteligentny Inwestor, najlepsza książka o inwestowaniu w wartość

 

Inteligentny Inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym.

Benjamin Graham

Wydawnictwo Studio Emka

Warszawa 2007

 

Opis wydawcy:

 

Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego”, które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii, od chwili pierwszego wydania uczyniła z „Inteligentnego inwestora” prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.

Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają Czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama.

Obecne wydanie „Inteligentnego inwestora” to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

 

Opinia SII:

 

Benjamin Graham to Guru wszystkich guru. Pierwsze wydanie niniejszej książki, niewątpliwie jednej z najważniejszych pozycji z zakresu inwestowania wartościowego, miało miejsce w 1949 roku. Mimo upływu przeszło pół wieku, treści zawarte w książce są wciąż aktualne. Zawiera ona kompleksowy zbiór zasad doboru spółek i ponadczasowych wskazówek inwestycyjnych skierowanych nie do spekulantów, a do inwestorów, stąd niewiele można tu znaleźć krótkoterminowych technik analizy papierów wartościowych. Autor identyfikuje tytułowego "inteligentnego inwestora" jako człowieka, który panuje nad swoimi emocjami, narzuca sobie cierpliwość, zdyscyplinowanie i gotowość do nauki. Jest realistą, który sprzedaje optymistom i kupuje od pesymistów. Jego filozofia "inwestowania wartościowego" - które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii - od chwili pierwszego wydania uczyniła z Inteligentnego inwestora prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych. Najważniejszą cechą publikacji jest jej uniwersalność i ponadczasowość, co zapewniają liczne adnotacje i uaktualnienia uwspółcześniające ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Pozycja skierowana przede wszystkim do praktyków rynku. Wprowadzenie oraz komentarze do książki opracował sam Warren Buffet.

 

Spis treści:

 

 1. Inwestycje a spekulacje – wyniki, których spodziewa się inteligentny inwestor
 2. Inwestor a inflacja
 3. Sto lat dziejów giełdy. Poziom cen akcji na początku 1972 roku
 4. Ogólna polityka portfela: inwestor defensywny
 5. Inwestor defensywny i akcje zwykłe
 6. Polityka portfela inwestora przedsiębiorczego: ujęcie negatywne
 7. Polityka portfelowa dla inwestora przedsiębiorczego: strona dodatnia
 8. Inwestor a wahania rynkowe
 9. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne
 10. Inwestor i doradcy
 11. Analiza papierów wartościowych dla laika – podejście ogólne
 12. Co brać pod uwagę przy zyskach na jedną akcję?
 13. Porównanie czterech spółek giełdowych
 14. Wybór akcji dla inwestora defensywnego
 15. Wybór akcji dla inwestora aktywnego
 16. Emisje wymienialne i warranty
 17. Cztery nadzwyczaj pouczające historie
 18. Porównanie ośmiu par spółek
 19. Akcjonariusze i zarządy – polityka dywidend
 20. „Margines bezpieczeństwa” jako podstawowa koncepcja inwestowania

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie