Chat with us, powered by LiveChat

Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne - Thomas N. Bulkowski

Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego

Thomas N. Bulkowski

Wydawnictwo Linia Sp. z o.o

 

Opis wydawcy:

 

„Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne” to druga część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego. Tym razem autor pokazuje założenia inwestowania na podstawie fundamentów spółek, przy preferowanym horyzoncie inwestycji 3-5 lat.

Bulkowski przekonuje, że strategia „kup i trzymaj” jest w wielu przypadkach rozsądnym podejściem do inwestowania w akcje, pod warunkiem, że nieco zmodyfikujemy do niej podejście. Jak sam pisze „zbadaj spółkę, kup jej akcje i trzymaj je, aż zrealizują cały swój potencjał. A potem sprzedaj.”

 

Według Bulkowskiego akcje wybrane jako długoterminowe inwestycje powinny stanowić rdzeń portfela. Dzięki temu inwestor może posiadać coś w rodzaju psychicznej poduszki amortyzującej wstrząsy związane z codziennymi wzlotami i upadkami. Analiza techniczna jest użyteczna do wyboru akcji, którymi handlujemy w krótkim terminie. Ocena fundamentalna przydaje się, gdy poszukujemy kandydatów z długoterminowym potencjałem.

 

 

Opinia SII:

 

Każdy inwestor zna (albo powinien znać) podstawowe wskaźniki rynkowe analizy fundamentalnej – cena do zysku czy też do wartości księgowej. Są to najpopularniejsze narzędzia do określenia czy akcje spółki są tanie, a przecież wszyscy wolimy kupować rzeczy, w tym akcje, na promocji.

 

Ze wskaźników tych korzystali również najwięksi i najbardziej znani inwestorzy. Jednak czy rzeczywiście te wskaźniki są w stanie zapewnić sukces na giełdzie? Już bez czytania książki autorstwa Thomasa N. Bulkowskiego każdy inwestor wie (albo powinien wiedzieć), że to o wiele za mało. W tym miejscu pojawia się pozycja „Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne”, która wskazuje, jakie czynniki fundamentalne decydują o kształtowaniu się ceny akcji spółek.

To, co wyróżnia publikację na tle rynku, to fakt, że nie ma w niej prawie w ogóle teorii, jest ona ograniczona do niezbędnego minimum. Autor skupia się głównie na przykładach z rynku amerykańskiego, podając dokładne wyniki swoich badań i testów poszczególnych wskaźników analizy fundamentalnej. Swego rodzaju zwieńczeniem pracy jest zestawienie tych, które sprawdzają się najlepiej.

 

Jeśli chcesz się zatem dowiedzieć, czy wysoka rentowność idzie w parze ze wzrostem kursu akcji (to na pewno będzie dla Ciebie zaskoczeniem, nie jednym w tej publikacji), czy lepszy jest wskaźnik ceny do zysku, czy do wartości księgowej, a może mniej popularny w Polsce wskaźnik ceny do przychodów, czy niezadłużone spółki radzą sobie lepiej od zadłużonych, czy spółki wypłacające dywidendy dają większe stopy zwrotu od tych niewypłacających, a także poznać wiele innych ciekawych spostrzeżeń, również na temat analizy technicznej, to pozycja „Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne” Thomasa N. Bulkowskiego jest pozycją obowiązkową do przeczytania. Gorąco polecam wszystkim inwestorom, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o praktyczną wiedzę, potwierdzoną liczbami.

 

 

Spis treści:

 

Rozdział 1. Strategia „kup i trzymaj”

Rozdział 2. Wybór spółek

Rozdział 3. Wartość księgowa

Rozdział 4. Wydatki inwestycyjne

Rozdział 5. Rachunek przepływów pieniężnych

Rozdział 6. Dywidendy

Rozdział 7. Zadłużenie długoterminowe

Rozdział 8. Wskaźnik Cena/Zysk

Rozdział 9. Wskaźnik Cena/Sprzedaż

Rozdział 10. Stopa zwrotu z kapitału własnego

Rozdział 11. Liczba akcji w obrocie

Rozdział 12. Analiza fundamentalna – podsumowanie

Rozdział 13. Jak podwoić swoje pieniądze

Rozdział 14. Jak znaleźć spółkę, które rosną dziesięciokrotnie

Rozdział 15. Jak grać spółkami z potencjałem dziesięciokrotnego wzrostu

Rozdział 16. Jak zamykać inwestycje typu „kup i trzymaj”

Rozdział 17. Moje narzędzia fundamentalne

Rozdział 18. Wprowadzenie do inwestowania pozycyjnego

Rozdział 19. Podstawy inwestowania pozycyjnego

Rozdział 20. Dziesięć kryteriów skuteczności formacji

Rozdział 21. Trzy udane transakcje i pogrzeb

Rozdział 22. Czego robić nie należy, czyli trzy złe transakcje

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie