Chat with us, powered by LiveChat

Jak social media zrewolucjonizowały relacje inwestorskie?

Skomentuj artykuł
© Jakub Jirsák - Fotolia.com

Rola marketingu poprzez social media od wielu lat rośnie na całym świecie. Firmy, która nie zaznaczają swojej aktywności w taki sposób ustępują miejsca konkurencji.

 

Jednak wykorzystanie social media w prowadzeniu relacji inwestorskich to wciąż raczkująca dziedzina. Wiele spółek, która rozpoczynają wykorzystanie tego kanału w takim celu, dodaje informacje interesujące z ich punktu widzenia, ale nie koniecznie z punktu widzenia inwestora. Szkoda więc nie wykorzystywać w pełni możliwości jakie dają media społecznościowe, czyli szybkiego I bardzo efektywnego kontaktu z obecnym i potencjalnym inwestorem.

 

Poniżej kilka możliwości różnego wykorzystania social media w prowadzeniu relacji inwestorskich.

Twitter

Wykorzystanie Twittera  zapewnia spółce posiadanie platformy, za pomocą której informacje mogą być dzielone z osobami, która są szczerze zainteresowane. Osoby, którzy obserwują oficjalny profil spółki będą zainteresowani tym co ma do powiedzenia np. w sprawie aktualnej sytuacji czy potencjalnych nowych inwestycji. Warto także wykorzystać Twittera jako kanał na którym będziemy np. na żywo relacjonować wydarzenia, w których spółka bierze udział takie jak konferencje czy walne zgromadzenia.

 

 Twitter

 

Zobacz profil SII na Twitterze: twitter.com/inwestorzy

LinkedIn

Bardziej poważnym i profesjonalnym kanałem komunikacji jest LinkedIn. Pozwala na wypromowanie się w branży i poszerzenie zasięgu. Niektóre ze sposobów w jaki może być wykorzystany aby spółka na tym zyskała to stworzenie dedykowanej strony poświęconej relacjom inwestorskim, co poprawi wyniki SEO dzięki użyciu słów kluczowych, promując produkty i usługi spółki. Portal może być także wykorzystany do zarządzania siecią kontaktów i prowadzenia dyskusji na różne tematy wewnątrz branżowych grup.

 

Linkedin

 

Zobacz profill SII na LinkedIn: linkedin.com/company/stowarzyszenie-inwestorów-indywidualnych

SlideShare

Slideshare to kolejny dobry sposób na zwiększenie widoczności spółki w internecie. Pozwala na dodawanie prezentacji I udostępnianie ich publicznemu gronu odbiorców. Spółki mogą dodawać prezentacje inwestorskie, raporty z wyników a także dzielić się nowościami w formie slajdów zamiast tekstu pisanego.

 

SlideShare

 

Zobacz profil SII na SlideShare: slideshare.net/inwestorzy

YouTube

YouTube może być dobrym uzupełnieniem aktywności w social media. Może pomóc firmie rozwinąć się w wirtualnym otoczeniu I poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach (poprzez dodawanie tagów do filmów). Dodawanie filmów z konferencji, relacji z walnych zgromadzeń, wywiadów, wystąpień członków zarządu będzie miało większy wpływ na decyzje inwestorów niż sam tekst. Pomoże im także poczuć, że nie omija ich nic ważnego, bo w spotkaniach mogą uczestniczyć online – w czasie rzeczywistym lub w dogodnym dla siebie kiedykolwiek później.

 

YouTube

 

Zobacz profil SII na YouTube: youtube.com/inwestorzy

Facebook

Najbardziej popularny serwis społecznościowy na świecie jest właściwie dla firm drugim kanałem komunikacji online zaraz po własnej stronie internetowej (w przypadku małych firm często jedynym). W poszukiwaniu wygody, inwestorzy będą domagali się obecności spółki na Facebook’u. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, firmy powinny utrzymywać relacje inwestorskie poprzez dedykowane profily, na których będą udostępniać m.in. aktualności z oficjalnej strony internetowej. Od razu będzie także możliwe otrzymanie feedbacku I obserwowanie reakcji inwestorów na różne wydarzenia. W przypadku tego kanałau bardzo ważna jest regularność I odpowiadanie na komentarze użytkowników.

 

Facebook

 

Zobacz profil SII na Facebooku: facebook.com/inwestorzy

 

Social media stały się nieodłącznym elementem współczesnego świata informacji i w najbliższym czasie z niego nie znikną. Zaangażowanie spółek i ich obecność jest efektywnym i tanim sposobem na kontakt zarówno z obecnymi jak i potencjalnymi inwestorami. 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie