Chat with us, powered by LiveChat

SII i VSA TRADER zapraszają na 2 webinary Rafała Glinickiego

Skomentuj artykuł
© chagin - Fotolia.com

 I webinar otwarty dla wszystkich (czas trwania 2 godziny) – 4 października (wtorek), godz. 19:00

 

Wykres jako podstawowe narzędzie wizualizacji tego, co się dzieje na rynku

 

  • Volume Spread Analysis jako odzwierciedlenie mechaniki rynku.
    Przyczyny ruchu ceny na wykresie są odzwierciedleniem działania prawa popytu oraz podaży. Informacja, w którą stronę będzie przemieszczać się cena jest ukryta w zasadach mechaniki rynku.
  • Główne oznaki siły i słabości.
    Miejsca w których rynek zdradza swoje intencje pokazując, która ze stron popyt czy podaż wygrała.

 

Zapis webinaru

 

 

II webinar tylko dla członków SII (czas trwania 3 godziny) – 27 października (czwartek), godz. 19:00


Mechanika Rynku – zastosowanie praktyczne

 

  • Praktyczne zastosowanie wiedzy VSA w ocenie sytuacji na wykresie.
  • Wykorzystanie danych makroekonomicznych w procesie decyzyjnym tradera.
  • Wyliczanie właściwej, oczekiwanej proporcji zysku do ryzyka. Przykłady zastosowania w praktyce.
  • Przykłady otwarć oraz prowadzenia i zamknięcia pozycji na rynku kontraktów terminowych.

 

Zapis webinaru

 

 

Partner webinarów:

 

 

Szkolenia poprowadzi:

 

Rafał Glinicki – założyciel firmy VSA TRADER, twórca polskiej edycji Projektu Żółwia, honorowy członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
 

Trader, ekspert w dziedzinie metodologii Volume Spread Analysis, praktycznego podejścia do teorii fal Elliotta oraz zaawansowanej geometrii rynku. Jest założycielem firmy VSA TRADER Sp. z o.o. Posiada doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w tradingu, jest dwukrotnym laureatem pierwszej dziesiątki konkursu „World Top Investor”, w którym biorą udział traderzy z całego świata.


Rafał Glinicki jest członkiem Business Centre Club. W 2015 roku otrzymał nagrodę FXCUFFS w kategorii „Osobowość Roku”, natomiast firma VSA TRADER Sp z o.o. otrzymała nagrody w kategoriach „Produkt Roku” oraz „Wydarzenie Roku”. Firma jest również laureatem X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, otrzymała statuetkę GEPARDA BIZNESU za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej.


Jako jedyny trader w Europie uzyskał rekomendację Toma Williamsa, twórcy metodologii Volume Spread Analysis, wybitnego, znanego i odnoszącego sukcesy tradera konsorcjum giełdowego w USA.

 

Rafał Glinicki jako pierwszy połączył metodologię VSA Toma Williamsa z teorią fal Elliotta i geometrią rynku, tworząc precyzyjny proces decyzyjny oparty o stałe układy pozwalające na zawieranie transakcji z chirurgiczną dokładnością, biorąc przy tym pod uwagę dokładne psychologiczne przygotowanie tradera do gry. Jako pierwszy zaobserwował i opisał Wolumenową Formację Odwrócenia (WFO). W 2015 roku Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego. Jest autorem książki "Kontrakty, Surowce, Forex". Zainspirowany niegdyś historią Curtis’a M. Faith’a – ucznia Richard’a Dennis’a, obecnie tworzy polską edycję projektu „Grupa Żółwi”. Celem projektu jest stworzenie i rozwijanie wyselekcjonowanej grupy traderów posiadających jeden spójny i precyzyjnie dopracowany proces decyzyjny, na podstawie którego z powodzeniem będą inwestować pieniądze na największych rynkach świata. PROJEKT ŻÓŁWIA w 2015 roku został uhonorowany „Medalem Europejskim”, który jest przyznawany przez Kapitułę, w której skład wchodzi BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie