Chat with us, powered by LiveChat

Herosi Rynku Kapitałowego 2019

Wybieramy kluczowe postacie, blogerów i spółki rynku kapitałowego 2019 roku!

W trakcie 23 edycji Konferencji WallStreet poznamy laureatów plebiscytu „Herosi Rynku Kapitałowego”. Jak co roku wyróżnienie odbierze wskazany przez inwestorów dziennikarz oraz notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka. Po raz pierwszy w historii przyznamy też nagrody w kategoriach Bloger Giełdowy, Edukator Giełdowy i Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego.

 

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zaprasza do głosowania w plebiscycie „Herosi Rynku Kapitałowego”. Po raz kolejny zamierzamy wyróżnić i uhonorować spółki oraz dziennikarzy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Zależy nam przede wszystkim na tym, by docenić wkład naszych Herosów w promowanie najwyższych standardów komunikacji i szerzenie wiedzy pośród uczestników rynku finansowego, w tym przede wszystkim wśród inwestorów indywidualnych. 

Trzy nowe kategorie

Uwaga! W tym roku wprowadzamy trzy nowe kategorie Herosów Rynku Kapitałowego.

 

W ostatnich latach wzrosło znaczenie blogów finansowych, w szczególności tych poświęconych inwestowaniu na rynku kapitałowym. Ich rola w popularyzacji inwestowania na giełdzie i edukacji inwestorów indywidualnych jest nieoceniona. Toteż począwszy od 2019 roku chcielibyśmy wyróżnić również znanych i aktywnych blogerów, którzy odciskają swoje piętno na polskim rynku kapitałowym. 

 

Wprowadzamy także nową, nietypową kategorię, Edukator Giełdowy. Nominacja i główna nagroda może w tej kategorii przypaść różnym podmiotom, fundacji, spółce giełdowej, blogerowi, czy też domowi maklerskiemu. Jest na rynku kapitałowym spora grupa podmiotów lub osób, które w sposób szczególny przykładają wagę do edukacji inwestorów giełdowych. Czasami czyniąc to komercyjnie, ale czasami także pro publico bono. Czas to docenić!

 

W końcu postanowiliśmy wyróżnić te osoby, podmioty, instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się do popularyzacji oszczędzania w długim terminie, w szczególności w kontekście emerytalnym. Działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych zawsze była bliska idea inwestowania długoterminowego, dywidenowego, wykorzystania instrumentów rynku kapitałowego do budowania długoterminowych oszczędności.  Tak powstała trzecia kategoria Heros Rynku Kapitałowego w kategorii Popularyzator idei oszczędzania na emeryturę.

 

Nagrody Heros Rynku Kapitałowego zostaną przyznane w następujących kategoriach:

 

  • Dziennikarz ekonomiczny, który swoją działalnością i zaangażowaniem wpływa na edukację ekonomiczną inwestorów indywidualnych oraz ma bezpośredni wpływ na rynek kapitałowy.
  • Spółka giełdowa, która prowadzi relacje inwestorskie, które skierowane są do inwestorów indywidualnych, na najwyższym poziomie.
  • Bloger giełdowy, który swoją działalnością promuje inwestowanie na giełdzie jako miejsce świadomego i odpowiedzialnego pomnażania kapitału.
  • Edukator giełdowy, który poprzez swoją działalność w sposób szczególny przyczynia się do edukacji giełdowych inwestorów indywidualnych.
  • Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego, który poprzez swoją działalność w sposób szczególny przyczynia się do podnoszenia świadomości w zakresie konieczności samodzielnego oszczędzania na emeryturę, inwestowania dywidendowego, budowania długoterminowych oszczędności.

   

Głosowanie dobiegło końca

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

 

Głosowanie na Herosów Rynku Kapitałowego odbywa się w dniach od 10 kwietnia do 13 maja 2019 r. Konkurs zostanie zakończony ogłoszeniem werdyktu podczas tegorocznej Konferencji WallStreet, odbywającej się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają 100 zł zniżki na uczestnictwo w Konferencji WallStreet 23.

 
Szczegóły dotyczące zgłaszania kandydatów do nagród w plebiscycie jak również sposób odbioru nagród opisany został w regulaminie.

 

 

Nominowani w kategorii Dziennikarz Ekonomiczny

 

Paweł Blajer Katarzyna Kucharczyk Paweł Sołtys
Paweł Blajer, TVN24 BiS Adam Torchała, Bankier.pl Katarzyna Kucharczyk, Parkiet Paweł Sołtys, Bankier.pl

 

Maciej Samcik
Kamil Zatoński, Puls Biznesu Piotr Zając, Parkiet Maciej Samcik, Subiektywnie o finansach

  

 

Nominowani w kategorii Spółka giełdowa

 

Energa

 

Unimot GPW

 

 

Orlen Selvita CCC 11 bit studios

 

 

Nominowani w kategorii Edukator Giełdowy

 

DM BOŚ Dom Maklerski BOŚ S.A. za wieloletnią edukację inwestorów giełdowych, liczne cykle spotkań z inwestorami oraz blogi.bossa.pl
Śladami WB Tomasz Jaroszek i Przemysław Gerschmann za akcję edukacyjną „Śladami Warrena Buffetta”
Noble Securities Noble Securities za organizację cyklu spotkań z inwestorami #InwestStory
Fundacja GPW Fundacja GPW za wieloletnią organizację Szkoły Giełdowej
PKN Orlen     CFA Society PKN Orlen i CFA Society za zainicjowanie akcji edukacyjnej Akademia Inwestowania w ramach programu Orlen w portfelu

 

 

Nominowani w kategorii Bloger giełdowy

 

Albert Rokicki Trader 21 Tomasz Jaroszek
Albert Rokicki, autor bloga Longterm.pl Trader 21 autor bloga Independenttrader.pl Tomasz Jaroszek, autor bloga Doradca.tv

 

Radosław Chodkowski Wojciech Białek
Radosław Chodkowski, autor bloga Humanista na Giełdzie Wojciech Białek, autor bloga Blog Wojciecha Białka

 

 

Nominowani w kategorii Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego

 

inPZU inPZU za znaczącą obniżkę opłat za zarządzanie, dającą sygnał do większych zmian na rynku polskich funduszy inwestycyjnych
Młodzi bogowie Prudential za akcję marketingową „Młodzi bogowie", uświadamiającą Polaków o wysokości przyszłych emerytur i konieczności samodzielnego oszczędzania na emeryturę, na niespotykaną do tej pory skalę
IFIRMA IFIRMA za konsekwentne realizowanie polityki dywidendowej, która przewiduje systematyczne dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami, w formie kwartalnej dywidendy, jako pierwsza spółka na GPW

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie