Czym jest
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych?
Edukacja i analizy
Giełda bez tajemnic? To możliwe. Dzięki projektom edukacyjnym SII każdy inwestor giełdowy otrzymuje narzędzia niezbędne do rozpoczęcia inwestowania. Dostęp do analiz giełdowych sprawi, że inwestowanie na giełdzie będzie czystą przyjemnością, a szkolenia dla inwestorów i konferencje giełdowe zapewnią kontakt z praktykami inwestowania z całego świata.
Ochrona praw
Inwestycje giełdowe wiążą się z ryzykiem, ale jako członek SII nie musisz się go obawiać. Nasz dział interwencji dołoży starań aby każdy inwestor giełdowy miał wparcie merytoryczne i prawne. Uczestnicząc w walnych zgromadzeniach, spotkaniach z przedstawicielami KNF i GPW razem możemy sprawić, że giełda stanie się bardziej przyjazna inwestorom indywidualnym.
Zniżki
Inwestowanie na giełdzie to też dodatkowe wydatki. Członkostwo w SII pozwala je ograniczyć. Oferowany przez nas wachlarz zniżek na prowizje w domach maklerskich, szkolenia giełdowe oraz prasę finansową i książki ekonomiczne sprawi, że inwestycje giełdowe nie będą już tak kosztowne. Ciesząc się zyskami z inwestycji możesz wypocząć korzystając z karty MultiSport.
jest nas już:
21079
Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim ze spółką Instal Kraków, który odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godz. 11:00. Na pytania inwestorów odpowie Zarząd Spółki w składzie: Piotr Juszczyk – Prezes Zarządu, Małgorzata Kozioł – Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Prawnego, Rafał Rajtar – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy.
Liczba rachunków maklerskich na polskim rynku mocno wzrosła, co zbiegło się z wyczekiwanym od dawna wielkim debiutem, poprawą oferty biur maklerskich oraz zakrojoną na szeroką skalę akcją marketingową XTB.
Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Murapol. Na pytania inwestorów odpowiedzą: Nikodem Iskra – Prezes Zarządu (CEO), Dr Iwona Sroka – Członek Zarządu (PR&IR, ESG, Marketing) oraz Przemysław Kromer – Członek Zarządu (CFO). Czat odbędzie się 20 listopada (środa) o godzinie 14:00.
Zapraszamy do udziału w fundamentalnym webinarze analitycznym z Bartoszem Szymą w dniu 15 listopada 2024 roku. Podczas webinaru omówione zostaną ciekawe spółki z Europy i USA, które korzystają na światowym wyścigu zbrojeń.
Raporty spółek giełdowych to kopalnia wiedzy na temat ich biznesu. Wbrew powszechnej opinii, raporty te zawierają znacznie więcej informacji niż tylko stan finansów spółki.
Zarząd GPW podsumował trzeci kwartał i potwierdził, że inwestorzy mogą oczekiwać na zaprezentowanie nowych kierunków rozwoju, które wynikać będą ze zaktualizowanej strategii.
Giełda Papierów Wartościowych wprowadza zerowe opłaty giełdowe od obrotu ETF-ami pobierane od członków giełdy. To jeden z elementów wspierania przez giełdę inwestowania w produkty pasywne.
Wybór Donalda Trumpa na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz uzyskana przez Republikanów przewaga w amerykańskim Senacie doprowadziły do znacznego wzrostu zmienności na rynkach finansowych. Główne indeksy Wall Street tuż po wyborach znalazły się na nowych, historycznych szczytach, podobnie jak wycena Bitcoina.
Spółką tygodnia została wybrana spółka PEKAO. Akcje banku na skutek ogłoszonych dobrych wyników finansowych podczas czwartkowej sesji podrożały o 7,94%. Czego możemy spodziewać się w strefie technicznej.
Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Ten Square Games. Na pytania inwestorów odpowiedzą: Andrzej Ilczuk, prezes zarządu, Magdalena Jurewicz, Członkini zarządu, CFO, Janusz Dziemidowicz, Członek zarządu, CTO. Czat odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godzinie 15:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.
W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek produkujących leki, w tym Celon Pharma, Mabion, Molecure oraz Ryvu Therapeutics.
Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać z nowej z niżki na produkty inwestycyjne Mennicy Skarbowej.
Jest szansa na odkręcenie zawieszenia sześciu Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych notowanych na GPW. Nawet jeśli do tego dojdzie, to stanie się to dopiero po ponad roku od rozpoczęcia sagi, która już negatywnie zapisała się w historii polskiego rynku kapitałowego.
Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z rynku zagranicznego, które warto obserwować w listopadzie 2024 roku. W zestawieniu znalazły się spółki: Alphabet, Nvidia, Cadence Design Systems Inc., Charter Communications, Inc., a także Simon Property Group Inc.
Mo-bruk jest spółką, która jest świetnym przykładem, jak ważny w budowaniu wartości dla akcjonariuszy jest wzrost przychodów i zysków. Od końca 2015 do połowy 2021 roku cena akcji spółki wzrosła ponad 50-krotnie. Powodem była znaczna poprawa wyników firmy.
Zapis webinaru analitycznego z Piotrem Neidkiem, Analitykiem BM mBanku, z dnia 7 listopada 2024 roku. Podczas webinaru omówiona została sytuacja techniczna rynków, a także spółek zgłoszonych przez członków SII.
Poniedziałkowy przegląd techniczny Janusza Grabowskiego w formie wideo, polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, S&P500, NASDAQ, WIG20, sWIG80, mWIG40, złoto, ropa WTI, USD/PLN, EUR/USD, GBP/PLN, EUR/PLN oraz Bitcoin.
Tym razem włożyliśmy kij w mrowisko. Nie od dzisiaj wiadomo, że lubimy spółki, które płacą dywidendy. Ale zaraz, zaraz, przecież jak umiarkowanie mała spółka płaci dywidendy, to znaczy tym samym, że pozbywa się środków, które mogłaby przeznaczyć na rozwój. A przecież chcemy mieć na giełdzie więcej spółek, które kiedyś były małymi spółkami, a dzisiaj są wielomiliardowymi biznesami.
Wczytaj więcej
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie