Chat with us, powered by LiveChat

6 Fund Forum Analizy Online już wkrótce!

Skomentuj artykuł

10 marca 2016 r. w Warszawie odbędzie się 6 edycja konferencji Fund Forum Analizy Online. W programie znajdą się świeże porady ekspertów, pomysły i strategie inwestycyjne na najbliższy rok. Gośćmi będzie aż 17 polskich i zagranicznych specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą w 7 prelekcjach i 2 panelach dyskusyjnych.


Jak co roku, nadrzędnym celem imprezy jest stworzenie profesjonalnej platformy wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i informacji na temat inwestowania, w tym przede wszystkim za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Tworząc agendę staraliśmy się w jak największym stopniu zdefiniować i spełnić potrzeby doradców finansowych oraz osób zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych. Wybraliśmy tematy, które będą odpowiedzią na najtrudniejsze pytania zadawane codziennie przez ekspertów związanych z rynkiem funduszy. Nasi prelegenci omówią najważniejsze problemy, podsumują ostatnie wydarzenia i wyznaczą gorące tematy inwestycyjne.

 

Obawy o kondycję chińskiej gospodarki, rosnące stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych oraz program skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny to tylko niektóre z wydarzeń, które będą miały wpływ na rynki w 2016 r. Obecna rzeczywistość w sferze makroekonomicznej sprawia, że z punktu widzenia inwestora, czy klienta funduszu jej ocena staje się niezwykle trudna. Dlatego też postanowiliśmy skorzystać z pomocy jednego z największych ekspertów w dziedzinie zarządzania aktywami Tima Dowlinga z NN Investment Partners . Nasz gość specjalny oceni potencjał największych gospodarek na świecie i wytłumaczy uczestnikom zachodzące w nich zmiany.


W analizie światowych rynków nie można pominąć rynku surowców. Taniejąca ropa oraz spadki cen miedzi to w ostatnim czasie tematy, które elektryzują inwestorów na całym świecie. Sytuację na rynku ropy i innych surowców oraz w segmencie spółek surowcowych przedstawi Sławomir Sklinda z PKO TFI - ekspert odpowiadający za jeden z największych portfeli akcji w Polsce.


Zwiększona zmienność na rynkach sprawia, że decyzja o alokacji tylko w jedną klasę aktywów może się okazać bardzo ryzykowna. Z pomocą przychodzą nam wtedy strategie Multi Asset. Eugene Philalithis, główny zarządzający z Fidelity International odpowie na pytanie, jakie warunki musi spełniać dobrze zbudowana strategia. Nasz gość przedstawi metody i podzieli się swoją wiedzą na temat alokacji w różne klasy aktywów oraz opowie o tym, czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie na zmiennych rynkach.


Uczestnicy rynku kapitałowego staną przed dużym wyzwaniem w związku z wprowadzeniem dyrektywy MiFID II. Zmiana ram prawnych rynku m.in. funduszy inwestycyjnych będzie miała duży wpływ na jego funkcjonowanie. Szanse i zagrożenia z tym związane przedstawią paneliści w dyskusji „Doradca w nowej rzeczywistości - czy MiFID II da się lubić?”. O konsekwencjach zmian legislacyjnych porozmawiają : Monika Szlosek z Deutsche Bank Polska, Jacek Marcinowski z BZ WBK TFI, Grzegorz Świetlik z mWealth Management, oraz Marek Rybiec z Skarbiec TFI. Moderatorem debaty będzie Michał Duniec, prezes Analiz Online.


Dla uczestników spragnionych praktycznej wiedzy przygotowaliśmy dwie inne prelekcje, na których padną podpowiedzi jak odpowiednio zarządzać kapitałem. Sukces inwestycyjny jest pochodną naszych decyzji, które wpływają na skład i strukturę portfela. Jakie są zasady jego konstrukcji oraz jakich błędów należy się wystrzegać budując portfel opowie Marcin Mierzwa, zastępca dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku.


W 2015 r. średnie wyniki funduszy inwestujących w obligacje skarbowe były o wiele gorsze niż rok wcześniej. Hossa na rynku tych papierów dobiegła końca, a fundusze dłużne skarbowe oraz rozwiązania gotówkowe przegrały z zyskami na depozytach. Na pytanie jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości na rynku długu w Polsce oraz na globalnych rynkach obligacji opowie Bogdan Jacaszek z KBC TFI, ekspert z najdłuższym stażem na rynku długu w tym samym TFI.


Osoby, które szukają inwestycyjnych aspiracji znajdą coś dla siebie w panelu „Puls rynku - eksperci stawiają diagnozę”. Zacieśnianie polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych, taniejące surowce oraz nowa rzeczywistość polityczna w Polsce może zmienić optykę inwestora. Nowe otoczenie gospodarcze może wymagać zmiany podejścia do tego jak dobieramy składniki do portfela. Nasi goście postarają się odpowiedzieć o swoich oczekiwaniach odnośnie koniunktury na światowych rynkach akcji, ze szczególnym uwzględnieniem kondycji warszawskiej GPW. Swoim doświadczeniem i pomysłami podzielą się Jarosław Niedzielewski z Investors TFI, Mariusz Staniszewski z Noble Funds TFI, Tomasz Tarczyński z Opoka TFI oraz Jarosław Jamka z Ipopema TFI. Dyskusja zostanie poprowadzona przez Robert Stanilewicza, autora koncepcji popularnego na antenie TVN BIŚ programu „Million w Portfelu”.


Wśród rozwiązań alternatywnych do „klasycznych” funduszy inwestycyjnych znajdują się fundusze Private Equity. O porównaniach tych dwóch rynków i o narzędziach jakimi dysponuje zarządzający takim funduszem opowie Adam Chełchowski, prezes zarządu TFI Capital Partners.


Szczegółowe informacje, w tym program konferencji, dostępne są na stronie internetowej:

 

fundforum

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie