Chat with us, powered by LiveChat

Tomasiak (Zortrax): Ciągle znajdujemy nowe branże, które wymagają druku 3D

Skomentuj artykuł
© nikkytok - Fotolia.com

„Zastosowanie druku 3D jest bardzo szerokie. Do dnia dzisiejszego nie określono jeszcze horyzontów gdzie można zastosować drukarki 3D” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu Zortrax S.A., Rafał Tomasiak.

 

Inwestorzy.tv

 

Spółka Zortrax zajmuje się produkcją urządzeń druku 3D oraz całym ekosystemem krążącym wokół drukarek 3D, czyli oprogramowaniem, materiałami do druku. Wysyłka zamówienia trwa od 2 do 4 dni, a wdrożenie technologii Zortraxu do przedsiębiorstwa zajmuje około godziny, dwóch dzięki stworzonemu ekosystemowi. Jak zaznaczył przedstawiciel spółki jest to istotną przewagą konkurencyjną spółki, gdyż zdarzają się sytuacje, w których wdrożenie technologii druku 3D trwa rok czy nawet dwa lata.

 

Zortrax przygotowuje się do debiutu na giełdzie. Planowane IPO ma odbyć się na przełomie 2015 i 2016 roku. Dotychczas spółka przeprowadziła ofertę pre-IPO, o której więcej pisaliśmy w tym miejscu.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie